Większość współczesnych użytkowników korzysta z materiałów multimedialnych za pomocą różnych urządzeń: komputerów, smartfonów, tabletów i telewizorów. Dowiedz się, co oznacza obecność na wielu urządzeniach i jakie są jej konsekwencje dla różnych firm.

Ile razy zdarzyło Ci się rozpocząć czytanie e-maila na telefonie w trakcie jazdy do pracy i dokończyć tę czynność na laptopie po dotarciu do domu? A może kiedyś po obejrzeniu w telewizji reklamy nowego samochodu przyszło Ci do głowy, by sięgnąć po tablet, wyszukać dane techniczne tego pojazdu i zobaczyć go w akcji? Jeśli brzmi to znajomo, wiedz, że takie zachowania wchodzą po prostu w skład nowej normy korzystania z wielu różnych urządzeń.

W naszych badaniu „The New Multi-screen World: Understanding Cross-Platform Consumer Behavior” (Nowy świat dostępu do wielu urządzeń: Poznanie zachowań klientów na różnych platformach) stwierdziliśmy, że 90% osób przenosi się między różnymi urządzeniami w trakcie realizacji swoich celów. Bez znaczenia jest tu, czy chodzi o smartfony, komputery, tablety czy telewizory.

Wykonywanie takich zadań, jak rezerwacja biletów lotniczych online czy zarządzanie finansami osobistymi, nie musi kończyć się w ramach jednej sesji na jednym urządzeniu.

Badania wykazały również, że wykonywanie takich zadań, jak rezerwacja biletów lotniczych online czy zarządzanie finansami osobistymi, nie musi kończyć się w ramach jednej sesji na jednym urządzeniu. Wręcz przeciwnie, 98% osób korzystających z wielu urządzeń przenosiło się w ciągu dnia z jednego na drugie podczas realizacji tego samego zadania.

Firmy muszą dostosowywać swoją obecność w internecie do mniejszych ekranów (< 7 cali). Witryny wyświetlane na tabletach o dużych ekranach często zachowują komfort obsługi, ale co ze smartfonami? Czy klienci mogą prawidłowo korzystać z Waszych treści na wszystkich urządzeniach? Czy obsługa Waszej witryny jest naprawdę zoptymalizowana i czy oferujecie klientom dokładnie to, czego szukają, z uwzględnieniem ich kontekstu i oczekiwań?

Chcemy pomóc Ci w znalezieniu właściwej strategii dla Twojej firmy i udzieleniu odpowiedzi na kluczowe pytania związane z jej wdrożeniem i oparciem na niezbędnych rozwiązaniach technicznych. Z poniższych artykułów dowiesz się, jak należy tworzyć witryny przeznaczone do działania na wielu różnych urządzeniach. Wskazujemy w nich znakomite przykłady, zasoby i narzędzia przydatne w rozpoczęciu pracy.