W dzisiejszych czasach konsumenci mogą wchodzić w interakcje z markami dzięki wielu cyfrowym punktom styczności z klientem. Dane na ten temat są jednak nieuporządkowane, dlatego tak trudno określić, jak wygląda proces decyzyjny poprzedzający dokonanie zakupu.

Żyjemy w erze konsumentów. To czasy, w których klienci, korzystając z wielu różnych kanałów i urządzeń, są zawsze na bieżąco, a analizy ich działań są przeprowadzane w czasie rzeczywistym. Te dane pozwalają wyodrębnić i opisać różne profile użytkowników.

Dzięki wynikom analiz można określić potencjalnych i obecnych klientów oraz natychmiast stworzyć ich profile, które zostaną wykorzystane przy organizowaniu działań marketingowych. Aby jednak takie podejście istotnie wpłynęło na zwiększenie zaangażowania klientów i spowodowało wzrost przychodów, niezbędna jest odpowiednia analiza i kategoryzacja dużych ilości danych oraz skuteczne zarządzanie nimi.

Jak najlepiej skorzystać z tych danych? W jaki sposób reklamodawcy mogą lepiej zrozumieć klientów? Wyszukiwarka profili pomoże znaleźć odpowiedzi na te pytania.

To wydajne narzędzie gromadzi dane na temat aktywności internautów i ich zwyczajów zakupowych. Dzięki temu można stworzyć model marketingowy i organizować działania w czasie rzeczywistym: dotyczy to zarówno profili, jak i całych segmentów użytkowników, zarówno informacji umożliwiających identyfikację osoby1, jak i innych informacji istotnych dla platform zarządzania danymi wspierających zautomatyzowane wyszukiwarki zakupowe. Ten ekosystem jest korzystny dla marek i klientów. Trafniejszy przekaz kierowany do odpowiedniego odbiorcy pomoże markom zwiększyć przychody, a klient otrzyma produkt dostosowany do swoich potrzeb.

W 2016 r. współpraca pomiędzy mediami a agencjami reklamowymi jeszcze się zacieśni, by zwiększyć zyski w mediach każdego typu: płatnych, bezpłatnych i własnych. Media i agencje reklamowe będą musiały połączyć siły, by wyświetlać klientom spersonalizowane treści na każdym etapie ścieżki zakupowej. Treści te będą w pełni dostosowane do potrzeb klienta dzięki pracy specjalistów ds. danych CRM w firmie medialnej, agencji reklamowej lub po stronie właściciela marki.


Źródła:
1. Informacje, które mogą być wykorzystane osobno lub wraz z innymi informacjami, by zidentyfikować, zlokalizować daną osobę lub skontaktować się z nią albo też by zidentyfikować ją w określonym kontekście.