Gdy jest ciepło, rzadziej mamy ochotę na gorącą kawę – firma Costa Coffee podjęła więc współpracę z agencją ZenithOptimedia, by promować napoje mrożone Iced Fruit Cooler i budować świadomość marki. Dzięki kierowaniu na sieć placówek w usłudze DoubleClick Bid Manager kampania docierała do osób, które znajdowały się w promieniu 25 metrów od jednej z 2000 kawiarni Costa lub lokalu konkurencji. W rezultacie firma stała się bardziej rozpoznawalna wśród konsumentów i mogła przyciągnąć więcej klientów do swoich kawiarni.

Wybraliśmy DoubleClick, ponieważ pozwala nam docierać do konsumentów w precyzyjnie określonych lokalizacjach, gdy są poza domem.

Kirstey Elston, dyrektor ds. marketingu, Costa Coffee

Gdy jest ciepło, rzadziej mamy ochotę na gorącą kawę. Dlatego firma Costa Coffee postanowiła wypromować swoje napoje mrożone i docierać do konsumentów również latem. Z pomocą agencji ZenithOptimedia opracowała sezonową kampanię, by zachęcić młodych pracowników biur do wyjścia na świeże powietrze i korzystania z pięknej pogody z chłodnym napojem w dłoni.

Wykorzystano kierowanie na sieć placówek w usłudze DoubleClick Bid Manager, by zwiększyć świadomość marki i promować napoje mrożone Iced Fruit Cooler wśród obecnych i potencjalnych klientów. „Mogliśmy dotrzeć do osób znajdujących się w promieniu 25 metrów od kawiarni Costa lub lokalu konkurencji” – mówi dyrektor ds. marketingu w Costa Coffee, Kirstey Elston. „Wyświetlaliśmy im reklamy, by zwiększyć rozpoznawalność naszych produktów, przyciągnąć klientów do naszych kawiarni, a także sprawić, by pomyśleli o odwiedzeniu nas, gdy będą przechodzić obok lokalu konkurencji”.

Wcześniej działania marketingowe firmy opierały się na lokalnej prywatnej platformie handlowej. Wyniki tej kampanii przyniosły znaczną poprawę: DoubleClick Bid Manager pozwolił zmniejszyć CPM o 60% oraz zwiększyć zasięg o 82%, współczynnik klikalności o 32%, a zaangażowanie w okolicy lokali konkurencji o 30%.

„Cieszymy się, że udało nam się osiągnąć to, co było potrzebne firmie Costa Coffee” – mówi Tayo Ologbenla, dyrektor ds. mediów reklamowych w firmie ZenithOptimedia. „To było niesamowite: klient był zadowolony, my byliśmy zadowoleni. Na pewno wykorzystamy tę nową technologię w innych projektach w naszej agencji”.