Interwetten to firma zajmująca się rozrywką w internecie. Ma w ofercie klasyczne zakłady sportowe, wszechstronne zakłady na żywo, gry kasynowe, kasyna na żywo i szeroką gamę ekscytujących gier. Firma powstała w 1990 roku, jej witryna została uruchomiona w 1997 roku, a od 2005 roku klienci mogą robić mobilne zakłady na platformie. Obecnie cała oferta internetowa Interwetten obejmująca szereg aplikacji i innowacyjnych funkcjonalności jest zoptymalizowana pod kątem komputerów, smartfonów i tabletów.

Klienci coraz częściej korzystają z urządzeń mobilnych, by robić zakłady bezpośrednio na stadionie, na kanapie we własnym domu czy podczas wyjścia ze znajomymi. Marki, które optymalizują widoczność na urządzeniach mobilnych i śledzą aktywność w tym kanale w dłuższej perspektywie, mają więc znaczącą przewagę nad konkurencją. Obecnie firma Interwetten rejestruje rocznie ponad 3,2 miliona zakładów na smartfonach i tabletach, a urządzenia mobilne generują 40% obrotów firmy.

Firma Interwetten dostrzegła możliwości rozwoju działalności podczas Pucharu Świata w 2014 roku, czyli w znakomitym okresie dla zakładów sportowych i postanowiła zwiększyć w tym czasie liczbę konwersji z urządzeń mobilnych przy ograniczonych kosztach. Zainicjowała wielowarstwową strategię w AdWords obejmującą wyświetlanie dopasowanych kontekstowo komunikatów, tekstów reklam preferowanych na komórki, strategię automatycznego określania stawek za górę strony oraz wysokie stawki mobilne, w tym dostosowania stawek według czasu.

Wyszukiwarka na telefony komórkowe odegrała kluczową rolę w wykorzystaniu tej sezonowej możliwości i dostarczeniu naszym klientom trafnego komunikatu w odpowiednim momencie

Werner Becher, rzecznik zarządu, Interwetten

Dostosowanie stawek mobilnych zostało ustawione na +50% w porównaniu do stawek na komputery i tablety, a harmonogram meczów stanowił podstawę do użycia dostosowania stawek według czasu w wysokości +25%. Przyjęta strategia poprawiła widoczność marki dla konkurencyjnych słów kluczowych w czasie poprzedzającym poszczególne mecze i podczas ich trwania, dzięki czemu dopasowane reklamy Interwetten wyświetlały się w najbardziej odpowiednich momentach.

Powyżej: firma Interwetten dostosowała stawki mobilne o +50%, a harmonogram meczów stanowił podstawę do użycia dostosowania stawek według czasu w wysokości +25%.

Trzydzieści siedem procent konwersji zarejestrowanych przez firmę Interwetten podczas Pucharu Świata FIFA 2014 zostało przypisanych do kategorii smartfonów. „Odsetek konwersji z urządzeń mobilnych był znacznie wyższy, niż się spodziewaliśmy” – mówi Werner Becher, rzecznik zarządu firmy Interwetten. Te rezultaty jeszcze bardziej zachęciły firmę do stosowania inteligentnej reklamy na urządzeniach mobilnych. „Udział wydatków na reklamę w sektorze mobilnym stale rośnie i stanowi niezmienny element strategii komunikacyjnej Interwetten”.

Informacje

Uzyskaj lepszą kontrolę nad czasem i miejscem wyświetlania reklamy, korzystając z dostosowywań stawek - Google Help Center

Dostosuj reklamy do urządzeń mobilnych dzięki skutecznym tekstom reklamy mobilnej - Google Help Center