Dulce Candy doskonale wie, jak korzystać z bogatej palety cieni do powiek. Zdobyła popularność w YouTube, ponieważ potrafi dzielić się swoją wiedzą w sposób miły i przyjemny oraz dba o budowanie prawdziwej więzi ze swoimi widzami. Dowiedz się, dlaczego takie marki jak Neutrogena współpracują z Dulce, aby docierać do młodego pokolenia i innych grup odbiorców.

Po długich miesiącach codziennego noszenia munduru wojskowego Dulce Candy Ruiz nabrała ochoty na powrót do swoich dwóch największych pasji: mody i pielęgnacji urody. W czerwcu 2008 roku, nadal służąc w armii, Dulce założyła kanał w YouTube o nazwie Dulce Candy, dzięki któremu zyskała popularność, o jakiej nawet nie marzyła.

Od samego początku Dulce ujęła widzów opowieściami o swoich niezwykłych losach. Gdy miała sześć lat, razem z rodziną wyemigrowała z Meksyku do Stanów Zjednoczonych i ciężko pracowała na późniejszą reputację. Dzieląc się osobistymi doświadczeniami oraz autentyczną pasją do pielęgnacji urody i wyrażania siebie poprzez wygląd, trafiła do szerokiego grona odbiorców: od millenialsów aż po społeczność hiszpańskojęzyczną.

Tematy, które Dulce porusza na swoim kanale, bardzo dobrze wpisują się obecne zainteresowania widzów – zgodnie z wynikami niedawnych niezależnych badań młode Latynoamerykanki oglądają więcej filmów poradnikowych o pielęgnacji urody i modzie niż ogół widzów. To dlatego jest w stanie zwrócić uwagę odbiorców i zyskać ich lojalność1. W innym badaniu, spośród uczestników oglądających treści wideo, ponad 90% osób zaliczających siebie do Latynomerykanów przyznało, że co najmniej raz w miesiącu ogląda filmy w YouTube2. Jeśli chodzi o uzyskiwanie dodatkowych informacji o produkcie lub usłudze z materiałów filmowych, 75% ankietowanych osób wskazało na YouTube jako pierwszy wybór1. Dzięki wyjątkowemu połączeniu wiedzy z przystępnością przekazu Dulce udało się trafić do bardzo różnych grup odbiorców.

POZNAJ DULCE CANDY

Trzy kluczowe zasady tworzenia popularnego kanału w YouTube

Dulce Candy nie zdobyła 2,2 mln subskrybentów3 z dnia na dzień. Oto jej kluczowe zasady, dzięki którym odniosła sukces:

1. Postaw na szczerość. Jednym z powodów, dla których Dulce odniosła tak duży sukces, jest to, że na swoim kanale skoncentrowała się na tematach, które naprawdę ją pasjonują: „zrób to sama”, makijaż, pielęgnacja urody i włosów, rodzina i moda. „To są sprawy, którymi zajmowałabym się, nawet gdybym nie nagrywała filmów. Dlatego tak naturalnie wychodzi mi opowiadanie o nich” – wyjaśnia Dulce. Uwielbia pomagać kobietom w wydobywaniu ich wewnętrznego piękna poprzez przekazywanie łatwych do zastosowania porad i aktywnie zachęca odbiorów do rozwijania swoich pasji. Dulce wydała pierwszą książkę, „The Sweet Life”, w której szczerze opowiada prawdziwe historie, by inspirować odbiorców i przekonać ich, że mogą zrealizować swoje marzenia.

Dulce czerpie też inspiracje ze stylistyki makijażu latynoamerykańskich gwiazd, np. Jennifer Lopez, a okazjonalnie publikuje filmy w języku hiszpańskim. Ułatwia jej to docieranie do zróżnicowanych grup widzów z autentycznym przekazem poświęconym wyjątkowym stylom i produktom, o których nie wspominają inni znani doradcy zajmujący się pielęgnacją urody.

2. Trzymaj rękę na pulsie. Dulce z uwagą śledzi najnowsze trendy w YouTube i zainteresowania swoich fanów. Wyniki niedawnych niezależnych badań pokazują, że Latynoamerykanki znacznie chętniej oglądają poradniki o makijażu i pielęgnacji włosów niż ogół widzów: 76% w porównaniu z 51% w przypadku makijażu i 55% w porównaniu z 16% w przypadku pielęgnacji włosów14.

Popularność urządzeń mobilnych rośnie na całym świecie. Ten trend nie omija też fanów Dulce. Latynoamerykanki biorące udział w niedawnych niezależnych badaniach przyznały, że niemal połowę filmów o pielęgnacji urody oglądały na komórkach1. Dulce również dostrzegła tę tendencję, ponieważ obecnie 44% wyświetleń na jej kanale pochodzi z urządzeń mobilnych4. Zadbała więc o komfortowy odbiór swojego przekazu na komórkach, tworząc filmy dobrze prezentujące się na tego typu urządzeniach.

3. Utrzymuj kontakt z widzami. Dulce wie, jak duże znaczenie ma regularne publikowanie nowych treści. Udostępnia średnio jeden film co trzy dni, czyli przeciętnie 122 filmy rocznie3.

Poza tworzeniem poradników wideo o modzie i pielęgnacji urody poświęca też czas na docieranie do widzów z bardziej osobistym przekazem. Film „Draw My Life: Dulce Candy”, w którym przedstawiła swoje losy w formie rysunków, jest jednym z najczęściej oglądanych na jej kanale i uzyskał już 1,8 mln wyświetleń4. Biorąc pod uwagę 100 najpopularniejszych filmów, na jej kanale, zdobywa średnio średnio 2270 nowych subskrybentów na film4. Spośród tych najczęściej oglądanych klipów 14% miało bardziej osobisty charakter i w ich przypadku średnia liczba nowych subskrybentów sięgnęła ponad 37 000 na każdy film4.

Dzięki przystępnemu stylowi wypowiedzi, dużej dawce pozytywnej energii i zaangażowaniu w kontakt z odbiorcami liczba subskrybentów kanału Dulce przyrasta od 2009 roku o 57% rocznie3. W tym czasie Dulce dołączyła do wielokanałowej sieci StyleHaul, a jej fani okazali się niezwykle wierni. Teraz ma już 4,2 mln subskrybentów i obserwatorów na różnych platformach społecznościowych5.

Spośród widzów objętych badaniem ponad 90% zaliczających siebie do Latynomerykanów ogląda filmy w YouTube co najmniej raz w miesiącu.

Jak współpraca z Dulce Candy na platformie YouTube pozwala markom kosmetycznym docierać do klientów

Dulce Candy odniosła ogromny sukces, ponieważ trafia w gusta zróżnicowanej grupy odbiorców: Latynoamerykanów, millenialsów i przeciętnych widzów. Autentyczność materiałów i silna więź z fanami sprawiły, że stała się atrakcyjną partnerką dla najpopularniejszych marek, które sama ceni. Firmy takie jak Neutrogena, Too Faced, Kohl's, Olay, Schwarzkopf, SheaMoisture i Macy's współpracują z nią przy różnego rodzaju działaniach marketingowych: od kampanii promocyjnych po osobiste spotkania z fanami. Dulce przygotowuje też wspólnie z markami i ich agencjami marketingowymi specjalne materiały sponsorowane, np. film „Enhancing Your Natural Beauty” powstał z udziałem firmy kosmetycznej Kohl's i globalnej agencji Performics specjalizującej się w marketingu efektywnościowym. Dulce wykorzystuje swoją kreatywność, by razem z czołowymi markami realizować wspólny cel, jakim jest dostarczanie odbiorcom treści wideo o wysokiej jakości.

Dulce Candy jest również postrzegana jako osoba o dużym wpływie społecznościowym. Otrzymała niedawno tytuł „Social Star and Author”, przyznany jej w plebiscycie 2015 Latina 30 Under 30 List, w którym uhonorowano zmieniających świat młodych Latynosów i Latynoski. Przyznano jej też nagrodę 2015 Latinovator, którą oprócz niej otrzymali również dziennikarka Soledad O'Brien, producent Emilio Estefan oraz aktywistka i blogerka Yoani Sanchez. W 2013 roku Dulce zwyciężyła w konkursie „I Am Worth It” organizowanym przez firmę L'Orèal wraz z czasopismem Women Magazine i została zaliczona przez magazyn Latina do grona 13 Latynosek Roku.

Połączenie dużego wpływu społecznościowego Dulce Candy z wysokim stopniem zaangażowania jej fanów stanowi idealną okazję dla reklamodawców z branży mody i pielęgnacji urody, by docierać do zróżnicowanego grona odbiorców. Jej współpraca z licznymi firmami odzwierciedla prawdziwą kreatywność takich przedsięwzięć i oryginalność podejścia do tematu, umożliwiając markom wykorzystanie autentyczności jej przekazu i silnej więzi z fanami.

Źródła
  • 1. Pixability, „Beauty and Fashion Trends on YouTube”, wnioski na podstawie badań wśród Latynoamerykanów, czerwiec 2015 r.
  • 2. Google/Ipsos Media-CT, „U.S. Hispanics Audience Study”, lipiec 2015 r.
  • 3. Dane YouTube, „Dulce Candy”, badania wśród użytkowników YouTube, sierpień 2015 r.
  • 4. StyleHaul, „Dulce Candy Channel All Time Report”, badania wśród użytkowników YouTube, sierpień 2015 r.
  • 5. Tubular, „Dulce Candy data”, badania wśród użytkowników YouTube, październik 2015 r.