W firmie LV= postanowiono wykorzystać potencjał urządzeń mobilnych poprzez opracowanie kompleksowego procesu pozyskiwania i sprzedaży z myślą o klientach w wieku powyżej 50 lat korzystających z wszelkiego rodzaju urządzeń. Zastosowano elastyczne projektowanie witryn, by umożliwić potencjalnym klientom dostęp online do materiałów informacyjnych i formularzy zgłoszeniowych za pomocą dowolnych urządzeń. Nowatorski projekt faworyzujący urządzenia mobilne przyczynił się do wzrostu liczby konwersji na smartfonach o 89%, a na tabletach o 52%.

LV= to dynamicznie rozwijający się usługodawca finansowy, który oferuje szeroką gamę produktów ubezpieczeniowych, inwestycyjnych i emerytalnych. Mając ponad 5 mln członków i klientów, firma jest największym brytyjskim towarzystwem wzajemnej asekuracji. LV= 50 Plus to ubezpieczenie na życie przeznaczone dla klientów w wieku od 50 lat wzwyż. Wewnętrzne badania wykazały, że 35-40% klientów zainteresowanych ofertą LV= 50 Plus korzysta z jakiegoś urządzenia mobilnego, a w 2014 r. odsetek ten jeszcze wzrośnie.

Elastyczne projektowanie witryn pod kątem wszystkich urządzeń

W firmie LV= postanowiono wykorzystać potencjał urządzeń mobilnych poprzez opracowanie kompleksowego procesu pozyskiwania i sprzedaży z myślą o klientach w wieku powyżej 50 lat korzystających z wszelkiego rodzaju urządzeń. Mając to na uwadze, zastosowano elastyczne projektowanie witryn, by umożliwić potencjalnym klientom dostęp online do materiałów informacyjnych i formularzy zgłoszeniowych za pomocą dowolnych urządzeń. Oznacza to, że interfejs jest zawsze zoptymalizowany, więc np. na tabletach obraz jest wyświetlany zawsze z dopasowaniem do wielkości ekranu, dzięki czemu użytkownik nigdy nie musi go przewijać. Na smartfonach wykrywana jest zmiana orientacji ekranu z pionowej na poziomą i odwrotnie, co ułatwia korzystanie z wyświetlanych elementów sterujących.

Jednym z naszych głównych priorytetów jest odniesienie sukcesu na urządzeniach mobilnych. Wydaje nam się, że zastosowanie kampanii rozszerzonych i elastycznego projektowania witryn umożliwiło stworzenie w pełni ujednoliconej ścieżki do zakupu na wielu różnych urządzeniach. Przyniosło to znakomite wyniki, z których jesteśmy niezmiernie zadowoleni.

Większe możliwości wyszukiwania dzięki funkcjom AdWords

Po zoptymalizowaniu witryny i aplikacji pod kątem wszystkich urządzeń pomyślano w firmie LV= o promowaniu ubezpieczenia LV= 50 Plus wśród klientów korzystających z tabletów i smartfonów. Na początek sięgnięto po funkcje kampanii rozszerzonych w Google AdWords. Użyto modyfikatora stawek za kierowanie geograficzne do podnoszenia stawek w miastach, w których firma dotąd radziła sobie bardzo dobrze zarówno online, jak i offline. Zastosowano też modyfikatory stawek uwzględniające porę dnia, by automatycznie zwiększać stawki w godzinach o największej liczbie konwersji. Zsynchronizowano ich działanie z porami nadawania reklam telewizyjnych, by właśnie wtedy maksymalnie zwiększyć szanse na pojawianie się reklam internetowych.

Aby osiągnąć jeszcze większą skuteczność, towarzystwo LV= wzbogaciło też swoje kampanie AdWords o linki do podstron. Służą one do wyświetlania dodatkowych linków do konkretnych informacji o ofercie LV=. Zamiast odsyłać wszystkich użytkowników do tej samej strony docelowej, firma może wyświetlać użytkownikom dodatkowe docelowe adresy URL prowadzące do różnych części jej witryny.

W LV= skorzystano z rozszerzeń reklamy, by jeszcze bardziej wzmocnić siłę oddziaływania kampanii AdWords. Rozszerzenia z oceną sprzedawcy umożliwiły wyświetlanie oceny gwiazdkowej firmy LV= określonej na podstawie danych z witryn z recenzjami z całego internetu. Rozszerzenia opinii zapewniły pokazywanie wyróżnień pochodzących ze źródeł innych firm. Rozszerzenia społecznościowe powiązane ze stroną LV= w Google+ posłużyły natomiast do łącznego zliczania wszystkich +1-ek otrzymanych przez nią na jej stronie w Google+, w jej witrynie, w reklamach i w wyszukiwarce.

Doceniając znaczenie ponownego nawiązania kontaktu z osobami, które odwiedziły strony o ubezpieczeniu LV= 50 Plus, ale nie dokonały konwersji, skorzystano z okazji do użycia list remarketingowych dla reklam w sieci wyszukiwania. Ta funkcja AdWords umożliwiła dostosowanie kampanii do użytkowników, którzy odwiedzali już witrynę LV=, poprzez automatyczne optymalizowanie stawek i reklam pod kątem tych bardzo obiecujących potencjalnych klientów, gdy korzystają z wyszukiwarki Google.

Przemyślana taktyka – znakomite wyniki

Wiele danych służących do oceny skuteczności działań wskazuje, że towarzystwo LV= znajduje się na dobrej drodze do zaoferowania użytkownikom w starszym wieku naprawdę ujednoliconego sposobu przechodzenia od wyszukiwania do zakupu na wielu różnych urządzeniach. Nowatorski projekt faworyzujący urządzenia mobilne przyczynił się do wzrostu liczby konwersji na smartfonach o 89%, a na tabletach o 52%. Dzięki kampaniom rozszerzonym Google AdWords firma LV= polepszyła wyniki na wszystkich urządzeniach, przy czym największy wzrost odnotowano w przypadku współczynnika klikalności na urządzeniach mobilnych (18%, podczas gdy na komputerach wyniósł on 11%).

Linki do podstron miały współczynnik klikalności wyższy o 275%, a koszt kliknięcia niższy o 37% niż średnia dla całego konta, wykazując się lepszą skutecznością od samodzielnych reklam. Listy remarketingowe dla reklam w sieci wyszukiwania przyniosły wzrost współczynnika klikalności nawet o 160% w przypadku kierowania na użytkowników, którzy odwiedzali już wcześniej witrynę. Ze względu na tę poprawę skuteczności firma LV= rozszerza właśnie zakres stosowania tych list na wszystkie swoje kampanie.