Po udoskonaleniu witryny mobilnej zespół chciał zwiększyć liczbę wizyt i konwersji ze smartfonów dzięki inteligentnemu zastosowaniu Google AdWords. Plan polegał na przyciągnięciu najbardziej obiecujących potencjalnych klientów poprzez użycie w kluczowych porach dnia dostosowań stawek mobilnych.

George to marka odzieżowa sieci supermarketów Asda, pod którą oferuje się konsumentom ubrania o wysokiej jakości w przystępnych cenach. Aż 53% wszystkich użytkowników witryny marki George korzysta z innych urządzeń niż komputery, więc poprawa komfortu konsumentów mobilnych stała się głównym zadaniem samej marki oraz jej agencji iProspect i Carat.

„Niedawno przeprojektowaliśmy witrynę mobilną marki George, ułatwiając klientom kupowanie dzięki zwiększeniu czytelności nawigacji, poprawie aspektów wizualnych i usprawnieniu procedury płatności” – mówi Richard Barham, kierownik ds. analityki i skuteczności w mediach cyfrowych w firmie Asda. „Traktujemy urządzenia mobilne jako kluczowy składnik naszej strategii online związanej z marką George. Wiemy, że nasi klienci bardzo aktywnie korzystają z urządzeń mobilnych: przeglądają produkty, podejmują interakcje w mediach społecznościowych lub robią zakupy”.

Sprytny marketing kierowany do użytkowników smartfonów

Po udoskonaleniu witryny mobilnej zespół chciał zwiększyć liczbę wizyt i konwersji ze smartfonów dzięki inteligentnemu zastosowaniu Google AdWords. Plan polegał na przyciągnięciu najbardziej obiecujących potencjalnych klientów poprzez użycie w kluczowych porach dnia modyfikacji stawek mobilnych. „Implementowanie wymaganych dostosowań stawek było prostą czynnością” – powiedział Barham. „Niezbędne było wykonanie pewnej pracy wstępnej nad poznaniem danych historycznych, co umożliwiło nam sprawdzenie, w jakich porach warto przetestować wyższe stawki. Wiedząc to, skorzystaliśmy z przygotowanych w naszej firmie niestandardowych skryptów, które umożliwiły optymalizację modyfikacji stawek mobilnych w kluczowych porach dnia”.

Nowe podejście zwiększa liczbę kliknięć i konwersji

Korzystając z modyfikatorów stawek za reklamy mobilne, osiągnięto wzrost liczby kliknięć i konwersji pochodzących z urządzeń mobilnych. Po raz pierwszy w historii tego konta klienci korzystający z urządzeń mobilnych odpowiadali za większą część sprzedaży niż użytkownicy komputerów. W czasie testów 58% konwersji i 52% kliknięć pochodziło z urządzeń mobilnych. Na dodatek koszt sprzedaży był w przypadku urządzeń mobilnych niższy o 46% niż w przypadku komputerów.

Aktywność na urządzeniach mobilnych – pobudzana we właściwym czasie przez odpowiednie dostosowanie stawek w połączeniu z dobrze zoptymalizowaną witryną mobilną – może pełnić bardzo ważną funkcję w przypadku takich sprzedawców detalicznych jak George.

„Na pewno obserwacja zmiany liczby konwersji na komputerach i urządzeniach mobilnych po użyciu dostosowań stawek była ciekawa” – powiedział Barham. „Chociaż spodziewaliśmy się wzrostu na urządzeniach mobilnych, nie przewidzieliśmy, że zapewni on w czasie testów większą skuteczność niż na komputerach”.

Po uwzględnieniu tych wyników wydaje się, że zespół marki George znalazł właściwy kierunek rozwoju. „Możemy teraz kierować reklamy na urządzenia mobilne w ramach modelu płatności za kliknięcie w tych kluczowych porach dnia, kiedy prawdopodobieństwo dokonania konwersji przez użytkowników jest największe” – mówi Barham. „Dzięki temu nasza witryna będzie odwiedzana we właściwych porach i za pomocą odpowiednich urządzeń. Taki poziom strategicznego myślenia oznacza, że możemy jeszcze ściślej kontrolować nasze wydatki na reklamy płatne za kliknięcie, by zachęcać użytkowników do odwiedzania witryny marki George i kupowania w niej”.