Nedbank Insurance specjalizuje się w ubezpieczeniach dla firm oraz krótko- i długoterminowych ubezpieczeniach i inwestycjach dla klientów indywidualnych. Firma nawiązała współpracę z agencją cyfrową Flume, by przygotować strategię marketingu online oraz reklam w wyszukiwarce. „Stało się jasne, że nasi klienci zwracają się dziś częściej ku platformom cyfrowym oraz e-commerce, gdy chcą kupić ubezpieczenie” – tłumaczy Tawanda Chatikobo, menedżer ds. mediów cyfrowych w Nedbank Insurance. „Ta fundamentalna zmiana w zachowaniu klientów oznaczała, że musimy być bardziej elastyczni i lepiej wykorzystywać technologię, by zadbać o wygodę konsumentów cyfrowych”.

Nedbank jest zazwyczaj kojarzony z bankowością, a nie z ubezpieczeniami, dlatego jednym z celów reklamowych było budowanie świadomości marki Nedbank Insurance w przestrzeni cyfrowej przy zachowaniu ambitnych celów zmniejszenia kosztu potencjalnej transakcji. Agencja Flume rozpoczęła kampanie w sieci wyszukiwania w Google AdWords i kampanie displayowe w sieci reklamowej Google.

„Naszym celem w przypadku marketingu w wyszukiwarkach jest uzyskanie ściśle określonego zwrotu z inwestycji” – tłumaczy Tawanda. „Kampanie w sieci wyszukiwania i reklamowej Google zapewniają szeroki zasięg, ale także nieustanną optymalizację, by unikać marnowania budżetu dzięki kierowaniu reklam na odpowiednich klientów szukających ubezpieczenia. Sieć reklamowa pomogła nam zwiększyć widoczność i świadomość marki. Aby reklamy były jeszcze precyzyjniej kierowane i skuteczne, wykorzystaliśmy efektywne narzędzie, jakim jest remarketing”.

Jednocześnie statystyki ruchu z sieci reklamowej stały się podstawą ulepszeń samej witryny Nedbank Insurance. „Zoptymalizowaliśmy obsługę witryny na podstawie ruchu z sieci wyszukiwania i celów konwersji, by mieć pewność, że zapewniamy użytkownikom szukającym ubezpieczenia maksymalną wygodę”.

Efekty pokazują, że nasze wysiłki zwróciły się z nawiązką. Konsekwentnie obniżaliśmy koszt potencjalnej transakcji, ostatecznie osiągając spadek o 54% od momentu wprowadzenia strategii cyfrowej naszej marki. Ruch w witrynie Nedbank Insurance zwiększał się w sposób wykładniczy – średni wzrost w ujęciu miesięcznym to prawie 10%.

„Dostrzegamy wartość reklam w sieci wyszukiwania i reklamowej oraz ich skuteczność w generowaniu efektów” – przyznaje Tawanda. „Dzięki Google byliśmy w stanie znacznie zwiększyć widoczność oferty Nedbank Insurance oraz ułatwić dostęp do niej dotychczasowym i potencjalnym klientom. Znacznie uprościliśmy także drogę, jaką przebywa klient od chwili, gdy dowiaduje się o istnieniu Nedbank Insurance – przez uzyskanie odpowiednich informacji o ofercie, aż po dokonanie przemyślanego wyboru i otrzymanie wyceny. Ta strategia pozwoliła nam na precyzyjne podejście marketingowe do potencjalnych klientów oraz znaczną poprawę wygody użytkowników”.