Opierając się na spostrzeżeniu, że powracający użytkownik jest znacznie bardziej skłonny do konwersji niż nowy, linie lotnicze Etihad Airways postanowiły ponownie przyciągnąć uwagę osób odwiedzających ich witrynę, które były już wprawdzie na ścieżce do zakupu, ale nie dotarły do jej końca. Dlatego zdecydowano się na zastosowanie list remarketingowych dla reklam w sieci wyszukiwania. Ta funkcja umożliwia reklamodawcom dostosowanie kampanii w sieci wyszukiwania do użytkowników, którzy odwiedzali już witrynę, poprzez automatyczne optymalizowanie stawek i reklam pod ich kątem, gdy wyszukują w Google.

Linie lotnicze Etihad Airways to narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Od czasu założenia w 2003 r. stały się jednymi z najszybciej rozwijających się linii w historii lotnictwa pasażerskiego. Po dodaniu nowych tras na początku 2015 r. linie Etihad Airways będą docierać z przewozami pasażerskimi i towarowymi do 110 miejsc docelowych.

Przyciąganie uwagi wartościowych konsumentów

Opierając się na spostrzeżeniu, że powracający użytkownik jest znacznie bardziej skłonny do konwersji niż nowy, linie lotnicze Etihad Airways postanowiły ponownie przyciągnąć uwagę osób odwiedzających ich witrynę, które były już wprawdzie na ścieżce do zakupu, ale nie dotarły do jej końca. Dlatego wspólnie z agencją reklamy w mediach cyfrowych DigitasLBi zdecydowano się na zastosowanie list remarketingowych dla reklam w sieci wyszukiwania. Ta funkcja umożliwia reklamodawcom dostosowanie kampanii w sieci wyszukiwania do użytkowników, którzy odwiedzali już witrynę, poprzez automatyczne optymalizowanie stawek i reklam pod ich kątem, gdy korzystają z wyszukiwarki Google.

„Listy remarketingowe dla reklam w sieci wyszukiwania spodobały nam się, ponieważ umożliwiają przyciąganie uwagi klientów w bardziej unikalny sposób i pomagają w prezentowaniu im atutów naszej oferty” – powiedział Ahmed Elmi, kierownik ds. płatności za kliknięcia w liniach lotniczych Etihad Airways. „Dane wskazują, że powracający użytkownicy są cenniejsi i bardziej skłonni do zakupu niż nowi. Dzięki listom remarketingowym dla reklam w sieci wyszukiwania możemy najskuteczniej i najdokładniej docierać do nich z przekazem”.

W liniach lotniczych Etihad Airways postanowiono też skorzystać z możliwości posłużenia się danymi o użytkownikach witryny do zwiększania skuteczności reklam. Listy remarketingowe dla reklam w sieci wyszukiwania pomagają np. we wstępnej selekcji użytkowników na podstawie analizy ich działań. Jeśli użytkownik szuka biletu klasy biznesowej, linie lotnicze mogą stworzyć na tej podstawie odpowiednią dla niego strategię, a następnie wyświetlać mu starannie dobrane reklamy, płacąc za nie wyższe stawki ze względu na dużą dochodowość takiego klienta.

Korzystny wpływ na działalność

Wdrażanie list remarketingowych dla reklam w sieci wyszukiwania odbyło się zdaniem przedstawicieli linii lotniczych Etihad Airways gładko i bezproblemowo. Po umieszczeniu tagów natychmiast rozpoczęto tworzenie list na podstawie informacji o dotychczasowych użytkownikach witryny. Po zastosowaniu tych list odnotowano poprawę skuteczności potwierdzoną wyższym poziomem współczynnika klikalności, współczynnika konwersji i wartości konwersji. Dzięki listom koszt pozyskania spadł średnio o 60% w porównaniu ze zwykłymi reklamami w sieci wyszukiwania.

„Bardzo ucieszył nas duży spadek kosztu pozyskania i jego wpływ na sprzedaż” – powiedział Elmi. „Listy remarketingowe dla reklam w sieci wyszukiwania umożliwiły nam efektywniejsze inwestowanie w reklamy płatne za kliknięcie, co przyniosło wzrost sprzedaży pochodzącej z płatnych wyszukiwań. Dały nam również szansę na przyciąganie większej liczby najbardziej dochodowych podróżnych. Stanowią one teraz podstawowy element naszej strategii marketingu w wyszukiwarkach i pozostaną kluczowym składnikiem wszystkich naszych przyszłych planów związanych z płatnością za kliknięcia”.