Założona w lipcu 2004 roku firma Vueling zaczynała od dwóch Airbusów A320s i czterech połączeń, zaś jej misją było oferowanie klientom doskonałej obsługi w przystępnej cenie. Dziesięć lat później Vueling obsługuje już ponad 360 połączeń między 155 lotniskami w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a flota firmy liczy ponad 100 samolotów rozlokowanych w 22 bazach operacyjnych. Z usług tego przewoźnika skorzystało już ponad 95 milionów pasażerów.

Vueling: otwarcie na innowacje

Firma Vueling jest zawsze otwarta na innowacje, co potwierdza jej nieustannie aktywne podejście do prowadzenia kampanii AdWords w sieci wyszukiwania. Gdy pojawiła się okazja poprawienia skuteczności dzięki nowym kategoriom dynamicznych reklam w wyszukiwarce, zespół Vueling natychmiast z niej skorzystał.

Firma postanowiła przetestować kategorie dynamicznych reklam w wyszukiwarce jako sposób na wykorzystanie dodatkowego popytu. Wspólnie z Google zespół Vueling opracował strukturę dynamicznych reklam w wyszukiwarce, dodając wszystkie automatyczne segmenty zaproponowane przez narzędzie oraz tworząc różne grupy reklam i komunikaty.

Dzięki nowym kategoriom dynamicznych reklam w wyszukiwarce możemy nieustannie wyłapywać nowe zapytania i nigdy nie przepuszczać okazji do wyświetlenia naszych reklam. Te kampanie są bardzo przydatne nie tylko do identyfikowania rzadko wyszukiwanych słów kluczowych, ale także w sprzedaży rzadko wyszukiwanych usług

Montse Suárez, SEM Specialist,Vueling

„Jedną z zalet nowych kategorii dynamicznych reklam w wyszukiwarce jest łatwość, z jaką można grupować podobne kategorie i podkategorie w pojedynczej grupie reklam” – tłumaczy Montse Suárez, specjalistka ds. SEM w Vueling. „Dzięki temu możemy z łatwością zwiększać liczbę trafnych reklam w danej kategorii. Poza tym pokazuje to pokrycie naszej witryny w każdej kategorii, co pozwala nam mieć pewność, że wykorzystujemy pełnię możliwości”.

Szybkie, widoczne efekty

Po wdrożeniu nowej funkcji efekty pojawiły się bardzo szybko. „Liczba rezerwacji biletów lotniczych generowanych przez kampanie z dynamicznymi reklamami w wyszukiwarce wzrosła o 13,7%” – zdradza Montse. „Współczynnik konwersji poprawił się o 40%, a koszt pozyskania spadł o 22%. Gdy nauczysz się, jak zarządzać takimi kampaniami i jak je optymalizować, możesz ciągle wyłapywać nowe zapytania użytkowników i w ten sposób wykorzystywać wszystkie okazje na dotarcie do klientów”.

Montse uważa, że przed jej firmą otwierają się jeszcze większe możliwości w tym obszarze. „Na razie przetestowaliśmy nowe kategorie dynamicznych reklam w wyszukiwarce w Hiszpanii, ale chcemy zastosować je na kolejnych europejskich rynkach. To rozwiązanie pozwala nam sprzedawać rzadko wyszukiwane usługi i połączenia z tak zwanego «długiego ogona», które nie są skutecznie wychwytywane przez tradycyjne kampanie oparte na słowach kluczowych. Otwiera to przed nami szereg nowych możliwości. Gorąco zachęcamy inne firmy do przetestowania kategorii dynamicznych reklam w wyszukiwarce”.