Aby jednocześnie budować świadomość marki i edukować konsumentów, producent luksusowych kosmetyków, firma Lancôme, wykorzystała YouTube do stworzenia trzyetapowej kampanii promującej premierę najnowszej linii maskary, Grandiôse.

Firma Lancôme stworzyła innowacyjną wygiętą szczoteczkę do rzęs – celem kampanii było jednocześnie zainspirowanie klientek i nauczenie ich posługiwania się nowym produktem.

Strategia Lancôme opierała się na trzyczęściowej serii wideo. Firma udostępniła portfolio z filmami mającymi różne przeznaczenie. Początkowe filmy miały stymulować świadomość marki, a celem dalszych części kampanii wideo było zaprezentowanie klientkom pochodzenia nowego produktu i nauczenie ich, jak się nim posługiwać.

Dzięki tej spersonalizowanej treści firma Lancôme mogła ponownie kierować reklamy na klientki na różnych etapach cyklu zakupowego, jeśli ich zainteresowanie uzasadniało takie działania. Pierwszy film, „budujący świadomość”, stanowił punkt wyjścia dla wszystkich klientek, a dalsze filmy, wyjaśniające pochodzenie i zastosowanie produktu, wyświetlały się tylko wtedy, gdy klientka weszła w odpowiednią interakcję z filmem budującym świadomość. Ta strategia „jeśli A, to B” polegała na tym, że zaangażowanie w reklamy budujące świadomość na początku ścieżki stanowiło warunek, na którym opierało się bardziej precyzyjne kierowanie reklam z samouczkami.

Więcej o tej kampanii dowiesz się z poniższego filmu: