Enuygun to porównywarka cen biletów lotniczych, hoteli, usług finansowych oraz abonamentów internetowych i telefonicznych, która ułatwia konsumentom dokonywanie zakupów zgodnych z ich potrzebami.

Enuygun, jedna z największych witryn na tureckim rynku sprzedaży biletów lotniczych, ma ambitne cele: docierać do wszystkich potencjalnych klientów w kraju oraz budować świadomość marki. Firma z powodzeniem korzystała wcześniej z usług Google w zakresie reklamy w sieci wyszukiwania i reklamowej, remarketingu i analityki, dlatego teraz postanowiła utworzyć kampanię opartą o reklamy TrueView w YouTube.

Format TrueView był szczególnie atrakcyjny z punktu widzenia kosztów, ponieważ w jego przypadku płaci się tylko, gdy użytkownik rzeczywiście obejrzy wideo. Z kolei odbiorcy mogą pominąć reklamę po pięciu sekundach, jeśli im się nie spodoba. Zespół Enuygun postanowił mierzyć efekty, monitorując liczbę wizyt bezpośrednich generowanych przez kampanię, co ułatwia określenie zwrotu z inwestycji.

Format TrueView był szczególnie atrakcyjny z punktu widzenia kosztów, ponieważ w jego przypadku płaci się tylko, gdy użytkownik rzeczywiście obejrzy wideo.

30-sekundowa animacja podkreślała slogan firmy – „Porównaj, wybierz, zapisz” – pokazując, jak wyszukiwać i kupować bilety lotnicze w witrynie Enuygun. Głos narratora zachęca głównego bohatera reklamy: „Po co uciekać przed zombi w grach wideo, gdy możesz uciekać przed bykami w Pampelunie?”. Następnie widzimy, jak bohater porównuje ceny lotów i kupuje najlepszy bilet.

Powyżej: aby tchnąć życie w markę, 30-sekundowa animacja przedstawia fana gier wideo szukającego w internecie informacji o ekscytującej wycieczce do Pampeluny.
Powyżej: bohater filmiku korzysta z Enuygun, by szybko i łatwo zarezerwować bilet lotniczy.

Strategia Enuygun okazała się strzałem w dziesiątkę. Ruch w witrynie wzrósł o 25%. Liczba wizyt bezpośrednich na wszystkich rodzajach urządzeń wzrosła o 17%. Co więcej, sprzedaż biletów lotniczych wzrosła o 21% na komputerach i o 15% w aplikacji marki. Podczas kampanii liczba pobrań aplikacji zwiększyła się o 15%, a współczynnik klikalności ogólnych słów kluczowych poszybował w górę o 188%.

W przyszłości firma planuje częściej wykorzystywać materiały wideo oraz remarketing wideo, jako uzupełnienie dotychczasowych strategii marketingowych.