Historia

Większość potencjalnych klientek woli wypróbować kosmetyki do makijażu przed zakupem, ale trudno jest testować produkty w alejce w supermarkecie. Firma L'Oréal pomyślała o tym i postanowiła zrewolucjonizować sprzedaż kosmetyków do makijażu, tworząc Make-up Genius – aplikację na system iOS Umożliwia ona klientkom zeskanowanie swojej twarzy, przeglądanie katalogu, a następnie wirtualne nałożenie makijażu przed zrobieniem zakupów. Klientki mogą również skanować kody kreskowe produktów w sklepie, aby wypróbować je za pomocą aplikacji.

Wirtualny makijaż

Aby zrealizować swój pomysł na aplikację Make-up Genius, firma L'Oréal podjęła współpracę z firmą Image Metrics, która tworzy oprogramowanie do rozpoznawania twarzy przeznaczone do gier i filmów. Dzięki tej technologii aparat fotograficzny w komórce może stać się wirtualnym lustrem. Aplikacja rejestruje i gromadzi dane z 64 punktów, co umożliwia odróżnienie skóry na ustach od reszty twarzy. Możliwe jest także rozpoznawanie pozostałych rysów twarzy. Jeśli klientka znajdzie produkt, który się jej spodoba, może zapisać go w pamięci komórki. Aplikacja umożliwia również użytkowniczkom prezentowanie nowego wizerunku znajomym na Twitterze i Facebooku.

Wyniki

Po premierze aplikacja przez cztery tygodnie była najpopularniejszym programem w sklepie App Store w kategorii Lifestyle, a liczba jej pobrań przekroczyła 495 tys.