Historia

W przypadku kosmetyków do makijażu większość potencjalnych klientek woli je wypróbować przed zakupem. Ale możliwość sprawdzenia produktu nie jest wcale taka oczywista podczas przemierzania alejek w supermarkecie. Po zauważeniu tego faktu firma L'Oréal postanowiła zrewolucjonizować sposób kupowania kosmetyków do makijażu, tworząc program Make-up Genius. Ta aplikacja na iOS umożliwia klientkom skanowanie swoich rysów twarzy, przeglądanie katalogu, a następnie wirtualne nakładanie makijażu przez zrobieniem zakupu. Mogą one również skanować kody kreskowe produktów znajdujących się w sklepie, by wypróbowywać je za pomocą aplikacji.

Wirtualne nakładanie makijażu

Aby zrealizować swój pomysł na aplikację Make-up Genius, firma L'Oréal podjęła współpracę z firmą Image Metrics, która tworzy oprogramowanie do rozpoznawania twarzy przeznaczone do gier i filmów. Dzięki tej technologii przedni aparat urządzenia mobilnego może stać się wirtualnym lustrem. Aplikacja rejestruje 64 punkty danych o twarzy, co umożliwia rozróżnianie między skórą na wargach a skórą reszty twarzy. Możliwe jest także rozpoznawanie innych konturów twarzy. Jeśli klientka znajdzie produkt, który się jej spodoba, może sfilmować go telefonem. Aplikacja umożliwia również użytkowniczkom prezentowanie znajomym swojego nowego wizerunku na Twitterze i Facebooku.

Wyniki

Po premierze aplikacja ta przez cztery tygodnie była najpopularniejszym programem w sklepie App Store w kategorii Lifestyle, a liczba jej pobrań przekroczyła 495 tys.