Historia

W przypadku wprowadzanej niedawno na rynek konsoli do gier PS4 firmie Sony Computer Entertainment zależało w kampanii promocyjnej głównie na przedstawieniu swojego produktu jako przełomowego. Podjęła więc współpracę z agencją 180 Amsterdam nad stworzeniem kampanii This Is For The Players (Robimy to dla graczy). W tej wciągającej reklamie połączono ze sobą widoki rzeczywistego otoczenia z obrazami pochodzącymi z gier, a narracja odbywa się w pierwszej osobie z perspektywy gracza. Ukazuje ona jego podróż przez świat, w którym napotyka postacie z popularnych gier na PS4.

Materiał wideo wzbogacony o elementy komputerowe: zrobiony przez graczy dla graczy.

Stworzyliśmy w YouTube materiał wideo wzbogacony o elementy komputerowe, który został oparty na reklamie telewizyjnej zrealizowanej przez agencję 180 Amsterdam. Zawierał on 50 ukrytych elementów, których znajdowanie zapewniało dostęp do dodatkowych filmów, prac graficznych i treści do pobrania. Wszystkie nawiązywały do gier na PS4. Zintegrowana kampania obejmowała newslettery, zapowiedzi na Facebooku i Twitterze, serię reklam w banerze masthead w YouTube oraz kampanie w mediach cyfrowych w 14 krajach europejskich.

Wyniki

Kampania spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem. Dobrym wyznacznikiem powodzenia tego typu przedsięwzięć jest średni czas trwania wizyty, który w tym przypadku pięciokrotnie przekraczał czas trwania podstawowego filmu. Otrzymaliśmy też od użytkowników entuzjastyczne komentarze i opinie w sieciach społecznościowych. Przygotowane dla graczy materiały gloryfikowały przeszłość i przyszłość grania na konsolach PlayStation.