Historia

Aby pomagać markom w połączeniu ich działań w mediach społecznościowych i w witrynach e-commerce, stworzyliśmy specjalną aplikację zakupową do usługi Hangouty na żywo dostępnej w Google+. Dzięki niej sprzedawcy detaliczni mogą opowiadać o swoich produktach, a w tym samym czasie klienci mają okazję zapoznawać się z wyselekcjonowanym zbiorem towarów, które mogą kupować w ramach Hangoutu. Pomysł ten integruje ze sobą społecznościowy przekaz wideo z narzędziami zakupowymi, co pomaga w pogłębianiu wzajemnych relacji między sprzedawcami detalicznymi a konsumentami.

Weź udział w Hangoucie z ulubionymi projektantami mody i kupuj ich najnowsze kolekcje – w tym samym czasie.

W 2012 r. Amerykanie spędzili w witrynach społecznościowych 121 mld minut i zakupili online towary za ponad 200 mld USD. Skorzystaliśmy z cyfrowych technologii Google z dziedziny mediów społecznościowych i handlu, by stworzyć unikalne rozwiązanie, które łączy te dwa główne obszary aktywności online. Dzięki Hangoutom na żywo – nowo opracowanej funkcji do Google+, która umożliwia tworzenie aplikacji na bazie interfejsu użytkownika Hangoutów, udało nam się zaadaptować Listy zakupowe w Zakupach Google w taki sposób, by działały jako aplikacja dla widzów Hangoutu służąca do jednoczesnego oglądania przekazu i robienia zakupów.

Wyniki

Hangouty z możliwością robienia zakupów powstały w ramach udanej współpracy Google, stowarzyszenia CFDA i grupy projektantów mody, m.in. Diane von Furstenberg, Rebekki Minkoff, Marcusa Wainwrighta, Davida Neville’a i Rachel Zoe. Program pilotażowy „Shop the Hangout” (Kupuj na Hangoucie) zyskał ponad 150 mln wyświetleń w mediach społecznościowych i przeszło 65 mln wyświetleń w innych mediach oraz pomógł zwiększyć sprzedaż i liczbę odwiedzin w witrynach e-commerce współpracujących z uczestniczącymi w nim projektantami. Zainteresowanie korzystaniem z tej usługi zgłosiło ponad 100 innych sprzedawców detalicznych i marek.