Historia

W firmie Mercedes-Benz postanowiono odzyskać status ikony we Francji wśród młodszych klientów i podkreślić sportowy wygląd nowych modeli samochodów. Stworzono „Monolith” – interaktywną prezentację, dzięki której można zapoznać się z rzeczywistymi fenomenami, jakie ukształtowały i zainspirowały projektantów firmy Mercedes-Benz. Podstawą zintegrowanej kampanii był efektowny, 90-sekundowy film o niezwykłej dynamice. W trakcie wciągającego seansu w YouTube użytkownik może odblokować ponad 25 godzin dodatkowych treści na żądanie. To film w filmie, który zachęca widzów z całego świata do odkrywania wyjątkowych zjawisk, z jakich wziął swój początek samochód zupełnie nowego rodzaju.

90-sekundowy film z 25 godzinami ukrytego materiału.

Stworzenie platformy do dostarczania ponad 25 godzin materiałów na żądanie okazało się ogromnym wyzwaniem technicznym. Chcieliśmy, by cyfrowe „rozdziały” wewnątrz głównego filmu były równie dynamiczne jak on sam, bez żadnego buforowania ani przerywania użytkownikowi odbioru emocjonalnego. Na koniec wzajemne zespolenie techniki i koncepcji wymagało wprowadzenia dwóch zmian w standardowym odtwarzaczu wideo YouTube.

Wyniki

Do tej pory obejrzano ten film ponad 3,5 mln razy – to niemal 3,7 roku łącznego czasu oglądania (a nadal przybywa wyświetleń). Widzowie są przy tym mocno zaangażowani, na co wskazuje 69-procentowy współczynnik obejrzeń, jeden z najwyższych w YouTube we Francji w przypadku treści w długim formacie. Ta kampania umożliwiła też powiększenie kręgu naszych odbiorców, co dobitnie potwierdza 66-procentowy wzrost liczby subskrybentów kanału firmy Mercedes-Benz w YouTube i pojawienie się 12 tys. nowych fanów na Facebooku. Dzięki zastosowaniu reklam w sieci wyszukiwania kierowanych do odbiorców o podobnych zainteresowaniach osoby, które wyszukują w Google hasła „Go Pro”, „Dance” czy „Dirt Bike”, również są odsyłane do naszych materiałów.