Lampki są już zawieszone na choince, a zapach pierniczków pięknie unosi się z kuchni. To może oznaczać tylko jedno: Święta znowu nadeszły. To okres radości, spotkań z najbliższymi, a także... kupowania prezentów. Jednak przyjemność z kupowania prezentów często potrafi szybko stać się bardzo stresującym zadaniem, ponieważ chcemy znaleźć dla naszych najbliższych prezent idealny.

Problem pojawia się, kiedy zaczynamy się zastanawiać, co możemy dać tacie pod choinkę, aby pokazać mu, że nam na nim zależy. Skarpety? Nuda. Wino? Zbyt tradycyjne. Mydło? Mało rozrywkowe.

I tutaj z pomocą przychodzą nam zakupy online. Jest to szybki i przyjemny sposób – zakupy możemy zrobić, siedząc wygodnie na kanapie. Polacy to uwielbiają. Online jest bardzo ważnym etapem w procesie odkrywania produktów – 55% konsumentów w Polsce po raz pierwszy dowiedziało się o zakupionym produkcie podczas wyszukiwania informacji w internecie.

55% konsumentów w Polsce po raz pierwszy dowiedziało się o zakupionym produkcie podczas wyszukiwania informacji w internecie.

A jakie prezenty znajdziemy pod polskimi choinkami w te Święta? Z badań przeprowadzonych wśród najpopularniejszych zapytań zakupowych w Polsce w listopadzie 2015 r. wynika, że Polacy są najbardziej zainteresowani sprzętem elektronicznym.

Wśród smartfonów najczęściej wyszukiwany jest iPhone. Obok niego na podium dla najpopularniejszych wyszukiwań zakupowych znalazł się Samsung Galaxy oraz Huawei p8. Jeżeli jednak pod choinką nie znajdziesz smartfonu, prawdopodobnie możesz znaleźć inne urządzenie, np. coraz popularniejszy ostatnio smartwatch.

Ale nie tylko technologia wyrożnia się wśród zapytań – moda oraz rozrywka są również bardzo popularne. W zapytaniach na desktopie możemy zauważyć, że wybija się marka Monnari, natomiast Lego Friends są popularne zarówno w wyszukiwaniach na desktopie, jak i na urządzeniach mobilnych.

Dlatego kiedy nadejdzie ten wyczekiwany moment rozpakowywania świątecznych prezentów, istnieją duże szanse, że swój nowy technologiczny gadżet naładujesz w dobrym stylu.