Mobil ticaret büyüdükçe kullanıcılar da ürünleri bulurken, incelerken, öğrenirken ve satın alırken daha sorunsuz bir uygulama içi deneyim beklentisi içine gireceklerdir. Dönüşümleri hayata geçirmek için sorunsuz bir kullanıcı deneyimini nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz.

(2. Bölüm: Uygulama İçi Arama'nın devamı)

9. Önceki aramaların ve alışverişlerin bilgilerini sunun.

Önceki aramaları ve en son alışverişleri el altında tutarak kullanıcının zaman ve enerjiden tasarruf etmesini sağlayın. Kullanıcıların aramaları veya alışverişleri tekrarladıkları sık kullanılan uygulamalar için bu özellik oldukça önemlidir.

10. Kullanıcı yorumlarının görülebilmesini ve filtrelenebilmesini sağlayın.

Alışveriş için karar verirken kullanıcı yorumları önemli bir etkendir. Çok sayıda yorum, satın alacak kişilere daha çok güven verir. Puan dağılımlarını bir araya toplayın ve kullanıcılara herhangi bir ürün hakkındaki "gerçek hikayeyi" öğrenebilmeleri için bunları sıralayıp filtreleyebilme olanağı sağlayın. Ortak noktaları keşfedebilmeleri için en yeni, en olumlu ve en olumsuz yorumları görebilmelerine fırsat tanıyın. Bahsi geçen ürünü satın almış olan kullanıcıların doğrulanmış yorumları da ayrıca önemlidir.

11. Alışveriş özelliklerinin karşılaştırılmasını etkinleştirin.

Kullanıcılar alışveriş yaparken ilgilendikleri ürünleri kolayca karşılaştırmayı ister. Bu imkana sahip olmadıklarında uygulama kullanıcıları, karşılaştırma yapmak veya önceki ekranlara gidip gelirken seçtiği ürünleri hatırlamak için ürünleri sepetlerine atmak zorunda kalırlar. Kullanıcılar web'deyken ürünleri karşılaştırmak için bu sorunun üstesinden yeni sekmeler açarak gelebilirler. Uygulama içi karşılaştırma özelliği sayesinde tüketicilerin satın alma kararlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olmak adına bu alternatif çözümlere olan ihtiyaç ortadan kalkabilir..

12. Birden fazla üçüncü taraf ödeme yöntemi sunun.

Kullanıcılar seçenek olarak üçüncü taraf ödeme sistemlerini görmeyi bekler. PayPal, Apple Pay ve AndroidPay gibi ödeme seçenekleri sunan uygulamalar, kullanıcıları ödeme sırasında ekstra form doldurma sıkıntısından kurtarır ve onlara daha güvenilir gelebilir.

13. Ödeme yöntemlerinin eklenmesini ve düzenlenmesini kolaylaştırın.

Ödeme deposunu basitleştirerek ve gereken adımları azaltarak kullanıcıları memnun edin. Sayı tuşlarıyla giriş ve kredi kartı tarama gibi seçeneklerle basit bir kredi kartı giriş sayfası oluşturun. Birden fazla kart ekleme ve bunlar arasında geçiş yapma olanağını da ilave etmeyi unutmayın.