Avicii'nin hayranları, sanatçının "The Nights" adlı yeni hit parçası için kendilerinin seçtiği görüntülerden oluşan bir müzik videosu hazırladı.Proje fikri, şarkının ana mesajı “Sevgiyi Yayın” ifadesini görsel olarak anlatan bir video hazırlamak ve bunu belirtilen web sitesine yüklemekti; ardından gönderilen en iyi videolar Avicii’nin özel müzik videosunda gösterilecekti.

Avicii ile Birlikte Yarat: Hayranlar İş Başında

Electric Daisy Carnival, ULTRA ve Tomorrowland gibi müzik festivallerinin etkisiyle son zamanlarda popülerliği artan Elektronik Dans Müziği (EDM) son derece tutkulu ve büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Teknoloji sayesinde, sanatçılar ve hayranları işbirliği yaparak harika işler yaratabiliyor. Altın Lovie Ödülü Sahibi Geometry Global, Avicii ve Alcatel Onetouch ile yaptığı iş birliğiyle bunu yeni bir seviyeye taşıyarak EDM ve Avicii hayranları için benzersiz bir gerçek yaşam deneyimi sundu.

Avicii'nin hayranlarından, sanatçının "The Nights" adlı yeni hit parçası için kendilerinin seçtiği görüntülerden oluşan bir müzik videosu hazırlamaları istendi. Proje fikri, şarkının ana mesajı “Sevgiyi Yayın” ifadesini görsel olarak anlatan bir video hazırlamak ve bunu belirtilen web sitesine yüklemekti. Paylaşımların en iyileri, Avicii'nin özel olarak hazırlanan müzik videosunda kullanıldı.

Lovie Letters Serisi için Google ile iş ortaklığı kuran Lovie Ödülleri ekibi, herhangi bir ücretli medya kullanmadan bu projeyi nasıl bu kadar başarılı hale getirdiklerini “Avicii ile Birlikte Yarat” ekibinden dinlemek için Geometry Global ile görüştü. İşte anlattıklarından bazıları:

Kullandığınız gizli bir sos ya da sihirli bir malzeme var mıydı?

Ekip – Ekip – Ekip (müşterilerimiz de ekibin bir parçasıydı).

Bu projenin özel olacağını ilk ne zaman anladınız?

Avicii'nin bu projede bizimle birlikte çalışacağını öğrenir öğrenmez bunun mükemmel bir deneyim olacağının farkına vardık. Hayran topluluğunun bağlılığı bizim için büyük bir fırsattı çünkü ürünümüzün, ihtiyaçlarına ve yaşam tarzlarına çok uygun olduğunu biliyorduk. Bu platformu %100 ortak yaratıcılıkla oluşturma şansına sahip olmak, tamamen özel ve piyasada daha önce görülmemiş bir şeydi.

Projeden öğrendiğiniz en büyük ders neydi?

Projenize güvenin. Engellerle karşılaşsanız bile, projeniz yeterince iyiyse başarmak için savaşmaya değer.

Google ürünleri projede nasıl bir rol oynadı?

Projemizin en önemli bileşenleri, kolaylaştırıcıları ve destekleyicileri hem Google ürünleri hem de YouTube oldu. YouTube, çalışmamızın başlangıç noktası olmanın yanı sıra bu deneyimi ve sonucunu tanıtmak için kullandığımız ana medya kanalıydı, yani hayranların hazırladığı nihai müzik videosunun yayınlanacağı özel platformdu.

Bu projenin en değerli kısmı neydi?

Ulaştığımız sonuçları medya için tek bir kuruş harcamadan [elde etmek]. İş birliğimiz kapsamında belirtilmemiş olmasına rağmen, Avicii'nin videoyu kendi sitesinde paylaşmaya karar vermesi [müthiş bir fırsattı].