Kızını banyoda yıkamaya hazırlanan Gayle, küçük kızın artık bebek küvetine sığamayacak kadar büyüdüğünü fark etti. Bebek küvetinin nasıl çıkarılacağını öğrenmek için akıllı telefonunu kullandı ve küvetin yeni yürümeye başlayan çocuklara göre ayarlanabildiğini öğrendi. Artık eskisi kadar ufak olmayan kızını kolaylıkla yıkayan Gayle, ürünün yeni ve kullanışlı bir özelliğini de keşfetmiş oldu.

Kullanıcılar karar verme sürecinin herhangi bir aşamasında, hatta bir ürünü satın aldıktan sonra bile akıllı telefonlarına yönelebilir. Markalar, bu satın alma sonrası anlarda tüketicilerin neye ihtiyaç duyabileceklerini bilerek bağlılık oluşturabilir ve marka takipçileri elde edebilir. Pazarlamacıların müşteriler tarafından aranan yaygın kategori ve marka konuları hakkında bilgi sahibi olması ve satın alma sonrasında hem yararlı hem de alakalı içerik sunarak bu ihtiyaçları karşıladıklarından emin olması gerekir.

Mobil cihazlarda bebek bakımıyla ilgili "nasıl yapılır" aramalarında bir önceki yılın aynı dönemine göre %49 artış.

Kaynak: Google Verileri, Nisan 2015, Amerika Birleşik Devletleri. "Nasıl yapılır" aramalarıyla ilgili sınıflandırma, "nasıl yapılır" ve "eğitici" terimlerini içeren aramaları temel almıştır ve Google'daki her "nasıl yapılır" aramasını hesaba katmamış olabilir.