Lovie Ödüllü Brand42'nin yeni TopGear.com web sitesi tasarımı reklam gelirlerinde büyük bir artış sağladı. Yeni sitesi sayesinde kitlesini geliştirilmiş bir video merkezi, geniş otomobil incelemesi veritabanı ve yeni 'Big Read' işleviyle genişletti.

TopGear.com'u motor tutkunları kitlesine daha iyi hizmet verebilmesi için tümüyle yeniden tasarlayan Bronz Lovie Ödüllü Brand42, dinamik yöntemleri ve birlikte hareket eden ekip yaklaşımı sayesinde yeni ve tamamen duyarlı bir site geliştirdi.

BBC Worldwide reklam gelirlerinde artış sağlamakla kalmadı; yeni dijital site ana sayfası sayesinde aynı zamanda kitlesini yeni, geliştirilmiş bir video merkezi, geniş otomobil incelemesi veritabanı ve 'Big Read' işleviyle genişletti. Yeni site, üst kısımdaki paralaks efektleriyle günümüzün içerik canavarı kullanıcılarına iyi bir kullanım deneyimi sunuyor.

The Lovie Letters Series için Google ile işbirliği içine giren The Lovie Awards ekibi bu proje hakkında daha fazla fikir sahibi olmak için Brand42 ekibiyle görüştü. Ekibin görüşlerinin bir kısmı şöyle:

Gizli bir tarifiniz veya sihirli diyebileceğimiz bir malzemeniz var mıydı?

Evet, her sabah elden elde dolaştırdığımız bir Stig kuklamız vardı.

Bu projenin özel bir proje olacağını ilk ne zaman fark ettiniz?

Top Gear ekibiyle görüştüğümüzde olaya yaklaşımlarını ve değişim tutkularını gördük. Bu bize oldukça uygun geldi.

Başarılı olduğunuzu ne zaman anladınız?

Kavramlarımızla bütünleşen bir uyumdan yola çıktık ve fikirler, eldeki veriler ve bir ses tonu arasında mükemmel bir denge yakaladığımızı hissettiğimiz bir an geldi.

Dünyanın en büyük dijital motor platformunu yeniden tasarladık ve geliştirdik.

Constance Cerf, Yaratıcı Metin Yazarı

Bu projede almanız gereken en zor karar ne oldu?

Yeni model Rolls Royce'un mu yoksa Ferrari'nin mi test sürüşünü yapacağımız… Değil tabii ki, aslında, kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmak için tasarıma ilişkin bazı konularda fikir birliğine varmamız gerekti ve bu noktada aldığımız bazı kararlar zorlayıcıydı. Kullanıcı işlevselliği ile estetik arasında her zaman ince bir çizgi vardır.

Bu projenin sizin için en değerli kısmı neydi?

Kavramsal altyapıdan uygulama aşamasına sorunsuz geçebilmek adına kendi stüdyomuzda ve BBC Worldwide ofislerinde Top Gear ekibiyle birlikte çalışmak güzel bir deneyimdi.

Bunun gibi daha fazla röportaj için Google'ın sunduğu Lovie Letter Series sayfasına bakabilirsiniz.

Çalışmanızla birlikte 6.sı düzenlenen The Lovie Awards'a katılmak için şu adreslere gidin: www.lovieawards.eu