Güney Afrika'da uzun zamandır güvenilir bir isim olarak faaliyet gösteren Absa, ülkenin önde gelen bankalarından biridir. Bireysel bankacılık, özel bankacılık, yatırım bankacılığı ve diğer bankacılık hizmetlerinin yanı sıra sigorta hizmetleri de sunmaktadır. En yüksek düzeyde getiri için en uygun maliyete ulaşmayı hedefleyen Absa, dönüşümlerini artırmak ve edinme başına maliyetini (EBM) düşürmek istiyordu.

Absa ve ajans iş ortağı Maxus, performansı artırmak için yoğun bir hesap optimizasyonu programı başlattı ve en iyi performansı gösteren kampanyalarından bazılarında yeni bir gelişmiş kitle ve teklif verme stratejisi olan Hedef EBM teklifinden (HEBM) yararlandı. Bir AdWords Akıllı Teklif stratejisi olan HEBM, teklifleri, reklamveren tarafından belirlenen hedef edinme başına maliyetle mümkün olduğunca fazla dönüşüm elde edilmesine yardımcı olacak şekilde ayarlar. Her açık artırmada teklifleri otomatik olarak optimize etmek ve uyarlamak için gelişmiş makine öğrenimini kullanır.

Hedef EBM teklifi, Absa'nın kampanyaları hakkındaki geçmiş bilgileri kullanarak ve bağlama ilişkin sinyalleri değerlendirerek, her Absa reklamı için, gösterilmeye uygun olduğunda otomatik olarak en optimum teklifi buldu. AdWords, tüm reklam gruplarında ve kampanyalarda hedeflenen EBM değerine eşit teklifler belirledi.

Yatırımınızdan pozitif getiriler almanın yolu sürekli iyileştirme yapmaktır.

Audrey Naidoo, Dijital Pazarlama Müdürü, Absa

İki hafta içinde Absa'nın performansında belirgin iyileşmeler görüldü. Kampanyalarda dönüşümler %94 arttı, EBM %52 düştü, gösterimler %36 ve tıklamalar %40 arttı. Hepsinden önemlisi, ortalama tıklama başına maliyet %33 ve genel maliyetler %7 düştü. Absa bu başarı metriklerinden hareketle tüm hesaplarında Hedef EBM kullanmaya başladı.