AdWords Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyalarının ideal çözüm olduğu ortaya çıktı. Bu yaklaşım, günlük reklam öğesi girişi ihtiyacını ortadan kaldırdı. Bunun yerine, 1Life ekibi sadece kurulum sırasında resimlerle mesajları yükledi ve sistem, kampanya süresince reklam öğelerini optimize etti.

Otomasyon, teklifleri de destekledi. AdWords Hedef EBM, 1Life tarafından belirlenen hedef edinme başına maliyetle (EBM) olabildiğince fazla dönüşüm elde edilmesine yardımcı oldu. Sistem, her açık artırmada teklifleri otomatik olarak optimize etmek için gelişmiş makine öğreniminden yararlandı.

Bu aşamada, Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyalarının sağlayabileceği potansiyel iş fırsatlarından tam olarak yararlanmak amacıyla mobil ve masaüstü cihazlarda kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalışıyoruz", diyor 1Life Dijital Planlama Uzmanı Nompumelelo Ngcobo. "Bu yöntem, zamanla resim ve mesaj kaynağı bulma yaklaşımımızın yanı sıra kitle ve yerleşim hedeflememizi de etkileyecek. En önemlisi, sonuçlar görüntülü reklamları sadece marka bilinci oluşturma ve erişim aracısı olmaktan çıkarıp potansiyel müşteri oluşturma aracı haline getirmemizi sağlıyor.

Nompumelelo Ngcobo, 1Life Dijital Planlama Uzmanı

Yeni önlemler beklentilerin üstünde başarı elde etti. 1Life, iyileştirilmiş reklam öğeleri sayesinde tıklama oranında %34 artış elde etti. Aynı zamanda, aylık dönüşüm sayısı %96 artış gösterdi. Dönüşüm başına maliyet %57 azalırken dönüşüm oranı ise %291 arttı.

AdWords Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyalarıyla otomasyonu benimseyen 1Life, dönüşüm başına maliyeti %57 azaltırken dönüşüm oranını %291 artırdı