Evcil hayvan ürünleri alanında en büyük perakendeci olan PetSmart uzun zamandır Google AdWords müşterisidir. Ücretli arama yatırımının tam değerini daha iyi anlamak ve İnternet'teki ve mağazadaki müşteri deneyimini daha da iyileştirmek için, Google'ın "Mağaza Ziyaretleri"ni uyguladı. Sonuç olarak, Arama Ağı reklamlarını tıklayan tüm müşterilerin %10-18'inin 30 gün içinde mağazalarını ziyaret edeceğini tespit etti. Şirket, bu ayrıntılı ek verileri sayesinde bütçesini optimize edebildi ve müşterilerinin yolculuğunu daha iyi anlayabildi.

Evcil hayvan ürünleri ve çözümleri alanında en büyük perakendeci olan PetSmart'ın ABD, Kanada ve Puerto Rico'da 1352 mağazası ve 200'den fazla mağaza içi PerSmart PetsHotels® tesisi bulunuyor. PetSmart uzun zamandır Google AdWords müşterisidir ve hem internet hem de mağaza satışlarını artırmak için Arama Ağı'nı kullanır.

PetSmart, Google'ın Tahmini Toplam Dönüşümler özelliğinin bir parçası olan Mağaza Ziyaretleri ölçümünü test ederek, Arama Ağı reklamlarının aldığı tıklamaların fiziksel mağazalarına yapılan ziyaretleri nasıl etkilediğine ilişkin bilgiler edindi.

Dijital platformun tam değeri ortaya çıktı

PetSmart, 2011 yılından beri Arama Ağı reklamlarının mağaza trafiği ve satışları üzerindeki etkisini kanıtlamak için coğrafyaya dayalı testler yapıyor. Bu testler, Google Arama Ağı reklamlarının mağaza satışlarını artırdığını doğruladı. PetSmart, ileride Arama Ağı yatırımlarıyla ilgili daha bilinçli kararlar vermek için test bulgularını kullandı ve bunun sonucunda zaman içinde Google Arama Ağı'na yaptığı yatırımı artırdı.

Zamanında en ileri teknoloji olarak görülen bu testler çok zaman ve para harcanmasını gerektiriyordu ve yalnızca "anları" yakalayabildiği için uzun süreli bir teklif optimizasyon çözümü olarak kullanışlı değildi.

Bu durum Mağaza Ziyaretleri verilerinin kullanıma sunulmasıyla değişti. Bu veriler, PetSmart'ın Arama Ağı reklamlarının aldığı tüm tıklamaların %10-18'inin 30 gün içinde mağaza ziyaretleriyle sonuçlandığını ortaya çıkardı. Bu veriler öncelik test sonuçlarını doğrulamanın yanı sıra, birden çok ürün kategorisinde düzenli olarak görünürlük sağlıyor ve şu anda doğrudan AdWords arayüzünden kullanılabiliyor.

Mağaza Ziyaretleri teknolojisi Pet Smart'ın hangi Arama Ağı stratejilerinin mağazaya trafik çektiğini daha hızlı bir şekilde belirlemesine ve bunun sonucunda Google yatırımlarını daha iyi odaklamasına olanak tanıdı. Bu veriler ayrıca, PetSmart'a Arama Ağı reklamlarının değerine ilişkin, satış ortaklarıyla paylaşılabileceği ek kanıtlar sundu.

PetSmart, Mağaza Ziyaretleri verilerine ulaştıktan sonra, müşterilerinin İnternet'ten mağazaya uzanan yolculuklarını daha iyi anlayabiliyor ve bunun sonucunda dijital yatırımını artırabiliyor.

PetSmart'ın Başkan Yardımcısı Phil Bowman, "Karmaşık bir yerel pazarlama stratejisi oluşturan ulusal bir perakendeci olarak PetSmart, Mağaza Ziyaretleri verilerinde büyük bir elde etti. Bu veriler tamamlanmamış bir bulmacayı çözmemize yardımcı oldu" diyor ve şöyle devam ediyor: "Geçmişte, Arama Ağı reklamlarımızın mağaza ziyaretleri çekme konusundaki performansını öğrenmek için çok sayıda tahmini temel alıyorduk. Ancak bu veriler tahminlerimizi doğruladı ve müşterilerimizin bir Arama Ağı reklamını tıkladıktan sonra nereye gittiğini tam olarak anlamamıza yardımcı oluyor."