EconomyCarRentals, büyük uluslararası araç kiralama şirketleriyle iş ortaklığı yaparak tüm dünyada 160'tan fazla ülkede kiralama seçenekleri sunuyor. Şirket, mevcut en iyi araç için mümkün olan en düşük fiyatı sağlamayı hedefliyor.

EconomyCarRentals, dijital varlığını aramanın dışına genişletmek ve bu sırada yüksek yatırım getirisini sürdürmek istedi. Dönüşüm hunisinin alt kısmına yönelik güçlü bir görüntülü reklamcılık çözümü olan dinamik yeniden pazarlama, bu hedef için uygun bir yöntem gibi görünüyordu. Ancak, ürün feed'i oluşturmak için gerekli olan zaman ve kaynak yatırımı, büyük bir engel teşkil ediyordu. Ekip, bu engelin üstesinden gelmek için Google'ın yeni Dinamik Yeniden Pazarlama için Otomatik Feed'ler çözümüne (alfa) başvurdu.

EconomyCarRentals, Google Etiket Yöneticisi'ni kullanarak web sitesine bir AdWords yeniden pazarlama etiketi yükledi. Daha sonra Otomatik Feed'ler, web sitesinden gerekli araç kiralama bilgilerini kullanıp otomatik olarak bir feed oluşturdu. Yeni hedef sayfalar oluşturuldukça ve araç kiralama bilgileriyle fiyatlar güncellendikçe feed de her dil için güncel tutuldu.

Feed'i uygulamaya geçiren EconomyCarRentals, ABD pazarında bir dinamik yeniden pazarlama kampanyası başlattı. Kampanya, resimleri ve feed'den gelen diğer dinamik içerikleri kullanarak, daha önce belirli destinasyonlarda araç kiralama hizmetine ilgi göstermiş olan kullanıcılara otomatik olarak yeniden pazarlama reklamları sunar.

Google’ın Otomatik Feed'ler çözümü, dinamik reklamlar yayınlamak için ürün feed'ine sahip olmama zorluğunun üstesinden gelmemize yardımcı oldu ve zamanımızla kaynaklarımızı bunun yerine görüntülü reklamcılık stratejilerimizi oluşturmak için kullanmamıza olanak tanıdı.

Yorgos Kokologiannis, Genel Müdür, EconomyCarRentals

EconomyCarRentals, performansı artırmak için Akıllı Teklif aracılığıyla ek otomasyon kullandı. Başlangıçta hedef edinme başına maliyet teklifi belirlemek, verimliği yönetmelerine olanak tanıdı. Daha sonra ise reklam harcamalarından elde edilen gelir hedefi teklif stratejisini kullanmak, kârlılığı en üst düzeye çıkarmalarını sağladı.

"Dinamik yeniden pazarlama kampanyamızdan elde ettiğimiz sonuçlar çok olumlu oldu ve otomasyon kullandığımızda doğru görüntülü medya kanallarının yüksek yatırım getirisi sağlayabileceğini kanıtladı. Gerçekten, dinamik yeniden pazarlama kampanyası, şirketin diğer tüm online görüntülü reklam kanallarına kıyasla, %52 daha düşük bir dönüşüm başına maliyetle yaklaşık beş kat daha fazla dönüşüm getirdi ve %734 daha yüksek bir dönüşüm oranı sağladı.

"Google’ın Otomatik Feed'ler çözümü, dinamik reklamlar yayınlamak için ürün feed'ine sahip olmama zorluğunun üstesinden gelmemize yardımcı oldu ve zamanımızla kaynaklarımızı bunun yerine görüntülü reklamcılık stratejilerimizi oluşturmak için kullanmamıza olanak tanıdı", diyor Yorgos. Şirket, ABD kampanyasından elde edilen etkili sonuçlar sayesinde, varlığını yeni kampanyalarla İngiltere, Fransa ve İspanya'ya genişletmeye karar verdi. Ayrıca şu anda aynı çözümü ikinci bir mülkleri olan Carflexi.com için de uygulama aşamasındalar.

EconomyCarRentals