Kolay finans alanında uzman bir kredi şirketi olan Monetti.se, İsveç'te rekabet düzeyinin en yüksek olduğu sektörlerden birinde hizmet veriyor. Google/SOASTA1 araştırmasını AdTraction Visits ajansıyla birlikte inceleyen Monetti, mobil site yüklenme süreleri bir saniyeden üç saniyeye çıktığında hemen çıkma oranlarının %32 arttığını öğrendi. Monetti'nin sitesinin mobil cihazlarda yüklenmesi yaklaşık dört saniye sürdüğünden, bunun dönüşümler üzerindeki etkisini tahmin eden Adtraction Visits, sayfa hızını artırarak AdWords dönüşüm oranlarını optimize etmeye başladı.

AdWords ile birlikte AMP daha iyi dönüşüm oranları anlamına gelir. Bu sonuçlar, mobil siteniz dört saniyede yüklense bile gelişimin mümkün olduğunu da gösterdi. AMP'nin avantajlarına olan inancımız tam. Şimdi tüm pazarlarda büyük ve kurumsal müşterilerimizin çoğu için gitgide daha fazla AMP sayfası oluşturuyoruz.

Leif Grenevall, CEO, Adtraction Visits

Accelerated Mobile Pages (AMP), hızı optimize etmek amacıyla yeni bir yöntem sağladı. Bu açık kaynaklı girişim, geliştiricilerin bir kez mobil uyumlu içerik oluşturup her yere anında yüklemesini kolaylaştırıyor. Günümüzde AMP tüm dünyada 2 milyardan fazla mobil sayfayı hızlandırıyor2. AMP'nin AdWords açılış sayfası olarak kullanımı, erken benimseyenler için dönüşüm oranlarında büyük kazançlar sağladı.3

Adtraction Visits, Monetti.se'nin mobil sitesini AMP ile uyumlu hale getirmek için çalıştı ve sayfa yüklenme sürelerini hemen 3,8 saniyeden 0,6 saniyeye (DOM İçeriği4) düşürdü. Ardından ekip, bu düşüşün performansı nasıl etkilediğini ölçmek için AdWords A/B testi gerçekleştirdi.

AMP sürümünde, eski standart sayfalara kıyasla, AdWords dönüşüm hacimleri %19 ve mobil dönüşüm oranları %28 arttı. Ayrıca Adtraction Visits, mobil web sitelerinde AMP kullanımının kullanıcı deneyiminden veya işlevsellikten ödün vermeyi gerektirmediğini de keşfetti.

"Bu sonuçlar, mobil siteniz dört saniyede yüklense bile gelişimin mümkün olduğunu da gösterdi", diyor Adtraction Visits CEO'su Leif Grenevall. "Bu bulgulardan etkilenerek şimdi tüm pazarlarda büyük ve kurumsal müşterilerimizin çoğu için gitgide daha fazla AMP sayfası oluşturuyoruz. AMP'nin müşterilerimiz için sunduğu avantajlara olan inancımız tam. Bu nedenle, şu anda stratejimizin büyük bir kısmı, müşterilerimizin, tüm sayfalarında sayfa hızı ve yüklenme süreleri üzerinde etkin bir şekilde çalışmalarının önemini anlamalarını sağlamaktan oluşuyor."