BBVA tarafından müştereken sahip olunan Garanti; Türkiye, Hollanda, Rusya ve Romanya'da faaliyet gösteren entegre bir mali hizmetler grubudur. Şirket, odağını mobil kanallarda varlık oluşturmaya doğru genişletmek ve bankacılık uygulamasının indirilme sayısını artırmak istiyordu. Garanti, uygulamanın indirilme sayısını artırmak için mobil ağın tamamında bir AdWords görüntülü reklam kampanyası yayınladı. En iyi performansı elde etmek için, reklamverenlerin mevcut bütçeleriyle en fazla indirme sayısına ulaşmasına yardımcı olan ve reklamın gösterilmeye her uygun oluşunda optimum teklifi bulan, Google'ın otomatik teklif verme algoritması Dönüşüm Optimize Edici'yi kullandı. Garanti ve şirketin ajansı olan adXclusive, iki haftalık süre boyunca Dönüşüm Optimize Edici'nin bilgiler toplayıp optimizasyon yapmasına ve ardından kampanya süresince reklam türleriyle ağlarda günlük performans optimizasyonları uygulamasına izin vererek indirme başına maliyet hedefine ulaşabildi.

Ekip sonrasında Evrensel Uygulama Kampanyaları'nı uyguladı. Garanti, birkaç satırlık metin oluşturup görsel ekleyerek Google Görüntülü Reklam Ağı, Google Play, YouTube ve iş ortağı ağlarında yayınlamak üzere bir reklam kampanyası oluşturabildi. Kampanya yayınlandığı sırada, indirme başına maliyet hedeflerine ulaşabilmek için bir kez daha Dönüşüm Optimize Edici'yi kullandı. Bu süre zarfında mobil görüntülü reklamların performansı yakından izlendi ve bu performansın Arama Ağı gösterim payındaki etkisinin ne olduğu görüldü. Arama sorgusu hacmindeki artışı değerlendiren Garanti, her arama fırsatının bir indirmeyle sonuçlanmasını sağlayabildi. Ekip, devam eden optimizasyon çalışmalarının yanı sıra hem Android hem de iOS ağlarında indirme sayısını en üst düzeye çıkarmak için bütçeyi etkili bir şekilde dağıttı.

3 milyonun üzerinde aktif mobil kullanıcıya sahip olan Garanti, Google araçları sayesinde yeni müşterilere güçlü mobil çözümler sundu. Google ile mobil reklamcılık yapmayı kesinlikle öneriyorum.

Deniz Güven, Dijital Kanallar Başkan Yardımcısı, Garanti

Bu ölçümler Garanti'nin indirme başına maliyeti %36 oranında azaltmasına olanak tanıdı. İndirmelerin sayısı önceki döneme oranla %185, tıklama oranı %58 arttı. Google hem Android hem de iOS uygulamalarının indirilme sayısına ilişkin hedeflerin gerçekleşmesinde en önemli kanal haline geldi. Garanti’nin mobil cihazlardaki fatura ödeme payı %28,5'ten %30'a çıktı. Bu, her üç faturadan birinin Garanti Cep Şubesi mobil uygulaması üzerinden ödendiği anlamına geliyor. Bu sonuçlara ulaşılmasında Google'ın payı oldukça büyüktü.

Google Görüntülü Reklam Ağı, Google Play, YouTube ve iş ortağı ağlarında Evrensel Uygulama Kampanyaları'nı kullanan Garanti, Android ve iOS'ta indirme sayısını artırdı.