Şok indirim sitesi HushHush.com, yeni kitlelerle etkileşime geçmek için 4P'sine yeni bir reklam biçimi olan Gmail Sponsorlu Reklamları ekledi. Google Görüntülü Reklam Ağı'nın parçası olan bu reklamlar, normal e-posta gibi görünür ancak kullanıcının gelen kutusunun Promosyonlar sekmesinde gösterilir. Güçlü hedefleme olanakları, reklamları kullanıcı ilgi alanlarına göre segmentlere ayırarak alaka düzeyini en üst düzeye çıkarmayı kolaylaştırır. Bir aylık kampanya, tıklandığında kullanıcının Gmail penceresinde tam sayfa reklam gösteren resim ve metinlerin çeşitli varyasyonlarını içeriyordu.

HushHush.com, en iyi markaların ev eşyası, bahçe eşyası, moda, güzellik, çocuk ürünleri ve hediye kategorilerindeki ürünlerini tüketicilere %75'e varan indirimlerle sunan bir şok indirim sitesidir. HushHush, tüketicilere çok çeşitli ürünleri büyük indirimlerle sunmak için lider perakendecilerle çalışır. Eylül 2012'de kurulan şirket, pazarlama etkinliklerinde yeni müşteri edinmeye odaklanmaktadır.

Yeni bir kitleye ulaşmak

Markanın Ücretli Arama Sorumlusu Nadejda Tatarciuc Birca şöyle diyor: "4P'ye ekleyebileceğimiz yeni ürünlerle denemeler yapmaya her zaman açığız. Bu, sunduğumuz ürünlere en uygun yeni müşterilerle etkileşime geçmemize ve bu müşterileri kazanmamıza olanak tanıyor. Reklamlarımızı en alakalı kitleye sunmak istiyoruz. Ancak, biz de reklamveren olmaktan önce birer tüketiciyiz. Bu nedenle, kullanıcının göz atma deneyimini bozmak istemiyoruz. Bunun yerine, ilgilenebilecekleri ürünlerle deneyimlerini zenginleştirmeyi tercih ediyoruz."

Daha sonra hedeflememizi optimize etmek için kullanacağımız ilk geçmiş verileri geldiğinde, Gmail Sponsorlu Reklamlar kampanyamızın, reklam harcamalarından elde edilen gelir açısından kârlı olduğunu gördük.

Yeni reklam biçimi Gmail Sponsorlu Reklamlar bu yaklaşım için mükemmel bir çözümdü. Bu reklamlar, normal e-posta gibi görünür ancak gelen kutusunun Promosyonlar sekmesinde gösterilir. Gmail kullanıcılarının e-postaları arkadaşlarına iletebildiği gibi, Gmail Sponsorlu Reklamlar da e-posta üzerinden paylaşılabilir. Bu biçim Google Görüntülü Reklam Ağı'nın bir parçası olduğundan, güçlü hedefleme olanakları HushHush'ın alaka düzeyini maksimuma çıkarmasını mümkün kıldı. Nadejda, "Ürün reklamlarımızı, ürün kategorilerine göre segmentlere ayırdık ve kullanıcıların ilgi alanlarına göre hedefleme yaptık" diyor.

Uygulama basitti. Nadejda şunları söylüyor: "Bu reklam biçiminde normal banner reklam boyutları kullanıldı. Bunun nedeni marka imajımızla tutarlı bir düzeni korumak istememizdi. Gmail Sponsorlu Reklamlar, Google Görüntülü Reklam Ağı'nda yayınlanan resim reklamlarımız için destek işlevi gördü." Bir aylık kampanya, tıklandığında kullanıcının Gmail penceresinde siteyle ilgili tam sayfa reklam gösteren, farklı resimlere ve teklif metinlerine sahip reklamların çeşitli varyasyonlarını içeriyordu.

Şuna bir göz atın

Nadejda "ilk sonuçlardan memnun olduklarını" belirtiyor ve ekliyor: "Daha sonra hedeflememizi optimize etmek için kullanacağımız ilk geçmiş verileri geldiğinde, reklam harcamalarından elde edilen gelir açısından kârlı olduğunu gördük. Gmail Sponsorlu Reklamların, ortalama GDN yerleşimlerine göre biraz daha hızlı bir şekilde yüksek dönüşüm oranları getirmesine şaşırmıştım."

Etkinliğin, "yeni bir kitle bulmak için ek kaynaklar olduğunu göstermesi açısından etkili bir uygulama olduğunu" söylüyor. Bu biçimden yararlanmak isteyen diğer reklamverenlere ne öneriyor? "Kabul edilebilir bir EBM'yi korumak amacıyla, gereksiz aşırı karşılaşmadan kaçınmak için resimlerin mesajla birlikle yenilenmesi gerektiğini tespit ettik. Kullanıcının dönüşüme giden yolunu açmak için, içeriğin yeterince alakalı ve ilgi çekici olmasını sağlayın."