PhotoBox, müşterilere İnternet üzerinden dijital fotoğraflarını bastırarak aileleriyle paylaşabilecekleri fiziksel ürünler elde etme imkanı sunuyor. Sundukları ürünler arasında kişiye özel baskılar, tuvaller, fotoğraf albümleri, fotoğraf hediyeleri ve ev dekorasyon ürünleri var.

Kişiselleştirilmiş fotoğraf pazarında, ürünleri küçük bir ekranda düzenlemek, tasarlamak ve yaratmak müşteriler için zor olabilir. Analizler, tüketicilerin akıllı telefonlarda araştırma yaptığını, tabletleri ikincil ekran olarak kullandığını, masaüstü bilgisayarlarda ise dönüşüm gerçekleştirdiğini göstermektedir. PhotoBox, birden çok ekran kullanma trendi nedeniyle, tüketicinin bulunduğu yerde olmanın, doğru kişilere doğru zamanda doğru mesajı iletmenin, ardından da mesajların ve deneyimin tutarlı olması için tüm cihazlarda bütün unsurları bir araya getirmenin gerekli olduğunu anladı.

"Artık, Mobil Arama Ağı reklamlarımızın toplam satışlarımız üzerindeki genel etkisiyle ilgili bilgimiz var. Bu bilgi sayesinde, harcamaları satışlarla daha etkili bir şekilde ilişkilendirebiliyoruz."

James Duggan, Dijital Pazarlama Müdürü, PhotoBox İngiltere

PhotoBox, siteye akıllı telefonlar aracılığıyla gelen kullanıcıların oranı arttıkça, satın alma hunisinin araştırma ve üzerinde düşünme aşamalarında marka bilinirliği artırmak için mobil reklamlara yatırım yapmaya başladı. Ancak, mobil cihazlardaki Arama Ağı reklamlarının ve araştırmaların başka bir cihazda satın alma ile sonuçlanma olasılığını hesaplamakta zorlanıyorlardı.

PhotoBox Google'la bir coğrafi artış denemesi yaptı. Bu denemede, İngiltere'nin yarısında mobil teklifler yükseltilerek daha fazla mobil reklam yayınlanması sağlandı ve ardından mobil reklam yatırımındaki artışla ilişkilendirilebilecek ek satışları belirlemek için coğrafi satış verileri kullanıldı. Testin sonuçları, mobil reklamların PhotoBox'a tüm cihazlarda beş kata varan ek yatırım getirisi sağladığını gösterdi.