lastminute.com; Bravofly, Rumbo, Volagratis ve Jetcost da dahil bir dizi önemli markanın operasyonları bu grup tarafından yürütülmektedir. Tüm bu markalar güçlü bir yerel yapılanmaya sahiptir. İtalya'da Volagratis ve İspanya'da Rumbo, online seyahat sektöründe en fazla tanınan markalardan bazılarıyken, lastminute.com Avrupa'daki tüketicilerin %90'ından fazlası tarafından bilinen bir markadır.

lastminute.com group, satış hacmini büyütmek ve arama motoru pazarlamacılığı etkinliklerinin verimliliğini artırmak istiyordu. Ekip, değerli trafik payını artırmak için arama ağı reklamlarına yönelik yeniden pazarlama listelerini (ARYPL) Google'ın Benzer Kitleler özelliğiyle birlikte kullanmaya karar verdi.

ARYPL sayesinde ekip, arama ağı reklam ve tekliflerini daha önce grubun sitelerini ziyaret etmiş kullanıcılar için özelleştirebildi. Bu arada Benzer Kitleler, otomatik olarak mevcut yeniden pazarlama listelerindeki kullanıcılarla aynı ilgi alanlarına sahip yeni kullanıcılar bularak lastminute.com group'un erişimini değerli yeni potansiyel müşterilere ulaşacak şekilde genişletti.

Kampanya süresince Benzer Kitleler ile ARYPL tüm trafiğe %22 katkıda bulundu ve tüm dönüşümlerin %36'sını sağladı. Bu yaklaşım lastminute.com group'un, söz konusu kitle trafiğindeki edinme başına maliyeti %40 azaltmasına, bunun yanı sıra tıklama oranında %245, dönüşüm oranında ise %99,7 artış elde etmesine yardımcı oldu. Benzer Kitleler, toplam dönüşümün %21'ini sağladı. Genel itibarıyla edinme başına maliyet %14,5, tıklama oranı %19, dönüşüm oranı ise %22 arttı. Bu sonuçlara dayanarak, izlenen strateji ayda ortalama 7 milyon ziyaretçiye ulaşan 100'den fazla hesap genelinde uygulandı.

Lastminute.com