LV=, tüm cihazlarda 50 yaş üzeri müşteriler için kapsamlı bir edinme ve satış süreci geliştirerek mobil fırsattan yararlanmak istedi. Potansiyel müşterilerin bilgilendirici içeriğe erişebilmesi ve istedikleri cihazdan çevrimiçi olarak başvuru yapabilmesi için duyarlı web tasarımı kullanıldı. LV='nin mobil öncelikli yenilikçi tasarım yaklaşımı, akıllı telefon dönüşümlerinde %89, tablet dönüşümlerinde ise %52 artış sağladı.

LV=; çeşitli sigorta, yatırım ve emeklilik ürünleri sunan dinamik bir finansal hizmetler şirketidir. İngiltere'nin en büyük müşteri dostu kuruluşu olan şirketin beş milyondan fazla üyesi ve müşterisi var. LV= 50, 50 yaş ve üzeri müşterilere yönelik bir hayat sigortası planıdır. Şirket içinde yapılan bir araştırma, LV= 50 Plus müşterilerinin %35-%40'ının bir tür mobil cihaz kullandığını ve bu oranın 2014'te artacağını gösterdi.

Tüm cihazlar için duyarlı web tasarımı

Tüm cihazlar için duyarlı web tasarımı LV=, tüm cihazlarda 50 yaş üzeri müşteriler için kapsamlı bir edinme ve satış süreci geliştirerek mobil fırsattan yararlanmak istedi. Bunu göz önünde bulunduran LV=, potansiyel müşterilerin bilgilendirici içeriğe erişebilmesi ve istedikleri cihazdan çevrimiçi olarak başvuru yapabilmesi için duyarlı web tasarımını kullandı. Bu, arayüzün her zaman optimize edilmiş olacağı anlamına gelir. Örneğin, tabletlerde görüntü ekran boyutuna duyarlıdır ve kullanıcının hiçbir zaman sayfayı kaydırması gerekmez. Akıllı telefonlarda, kullanıcı cihazı dikey konumdan yatay konuma geçirdiğinde görüntü değişir ve böylece dokunma ve kaydırma kolaylaşır.

LV='nin odaklandığı temek nokta, mobil ortamda kazanmak oldu. Geliştirilmiş Kampanyalarla birlikte duyarlı web tasarımımızı kullanmanın, müşterilere farklı cihazlarda tamamen birleştirilmiş bir deneyim sunmamıza olanak tanıdığına inanıyoruz. Bu, son derece memnun olduğumuz mükemmel sonuçlar sağladı.

AdWords özellikleri aracılığıyla daha güçlü arama

LV=, tüm cihazlar için optimize edilmiş web sitesi ve uygulamasıyla, LV= 50 Plus planını tablet ve akıllı telefon kullanan müşterilere pazarlamak istedi. LV= başlangıçta Google AdWords'teki geliştirilmiş kampanyalarının özelliklerini kullanmaya başladı ve şirketin hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak iyi performans gösterdiği şehirlerde teklifleri artırmak için coğrafi hedefleme teklif değiştiricisinden yararlandı. LV= ayrıca, tekliflerin günün en fazla dönüşüm gerçekleşen saatlerinde otomatik olarak artırılması için zamana bağlı teklif değiştiricileri uyguladı ve bu değiştiricileri televizyon reklamlarının olduğu zamanlarda teklifleri artıracak şekilde kullandı. Böylece, daha yüksek tekliflerin TV reklamlarıyla aynı zamanlara denk gelmesi sağlandı.

Verimliliği daha da artırmayı amaçlayan LV=, AdWords kampanyalarında site bağlantılarına da yer verdi. Site bağlantıları belirli LV= içeriklerine ek bağlantılar verdi. Böylece şirket, tüm kullanıcıları aynı açılış sayfasına göndermek yerine LV= sitesinden, kullanıcıların aralarından seçim yapabileceği ek hedef URL'ler gösterebildi.

LV=, AdWords çalışmalarının etkisini daha da artırmak için reklam uzantılarından yararlandı. Satıcı değerlendirme uzantıları, LV='nin web genelindeki inceleme sitelerinden toplanan yıldızlı değerlendirmelerini gösterirken, inceleme uzantıları üçüncü taraf kaynakların övgülerini gösterdi. Sosyal uzantılar ise şirketin Google+ sayfasına bağlandı ve böylece LV='nin sayfasından, web sitesinden, reklamlarından ve arama sonuçlarından elde ettiği +1'lerin tümü bir araya toplandı.

LV= 50 Plus web sayfalarını ziyaret eden ancak dönüşüm gerçekleştirmeyen kullanıcılarla yeniden bağlantı kurmanın önemini anlayan LV=, Arama Ağı Reklamlarına Yönelik Yeniden Pazarlama Listelerini (ARYPL) kullanma fırsatından yararlandı. Bu AdWords özelliği, LV='nin sitesini daha önce ziyaret etmiş kullanıcılar için özel kampanyalar oluşturulmasına ve bu değerli potansiyel müşteriler Google'da arama yaparken tekliflerin ve reklamların bu ziyaretçilere göre otomatik olarak uyarlanmasına olanak tanıdı.

Başarılı taktikler, inanılmaz sonuçlar

Bir dizi ikna edici başarı metriğinin olması, LV='nin daha yaşlı bir demografik gruba aramadan satışa kadar her aşamada gerçekten kusursuz bir çok cihazlı deneyim sunma yolunda olduğunu gösteriyor. LV='nin mobil öncelikli yenilikçi tasarım yaklaşımı, akıllı telefon dönüşümlerinde %89, tablet dönüşümlerinde ise %52 artış sağladı. Google AdWords'teki geliştirilmiş kampanyalar sayesinde LV= tüm cihazlarda artış elde etti. En büyük gelişme ise mobil tıklama oranında görüldü (masaüstü cihazlardaki %11'lik artışa kıyasla %18 oranında artış).

Site bağlantıları, hesap ortalamasına göre %275 daha yüksek bir tıklama oranı ve %37 daha düşük tıklama başına maliyet elde edilmesini sağlayarak, bağımsız reklamlardan daha verimli olduğunu gösterdi. ARYPL'nin kullanılması ise, daha önce siteyi ziyaret etmiş kullanıcılar hedeflenirken TO'da %160'lık bir artış getirdi. LV=, performanstaki bu iyileşmeleri temel alarak ARYPL'yi tüm kampanyalarında kullanmaya başladı.