Vodafone Grubu'nun bünyesinde yer alan ve 22,6 milyon kullanıcıya hizmet veren Vodafone Türkiye, ülkedeki en büyük ikinci çok uluslu telekomünikasyon şirketi. Vodafone Türkiye, piyasadaki konumunu korumak ve iyileştirmek amacıyla verimli TBM seviyelerinde marka anahtar kelimeleriyle web sitesi trafiğini artırmak istedi. Vodafone Kıdemli Medya Müdürü Ayşe Ketenci şunları dile getirdi: “Medya stratejilerimizde optimizasyonu ve verimliliği artırmak için gerçek zamanlı teknolojileri kullanmaya önem veriyoruz.”

GroupM ve Mindshare ajanslarıyla birlikte çalışan ekip, bu işin üstesinden gelmek için Google AdWords otomatik teklifi kullandı. Vodafone Türkiye, bütçe dahilinde olabildiğince çok sayıda tıklama almaya yardımcı olacak şekilde teklifleri otomatik olarak ayarlayan bir teklif teknolojisi olan Tıklamaları En Üst Düzeye Çıkarma teklif stratejisini uyguladı. Elde ettikleri sonuçlar nasıl mıydı? Tıklama başına maliyet bakımından marka kampanyası, manuel teklife dayalı olan önceki kampanyalardan %63 daha iyi performans gösterirken tıklama oranı %68 oranında, gösterim payı ise %12 oranında arttı.

Ekip şimdi de dönüşüm tabanlı kampanyalarda hedef EBM teklifi seçeneklerinden faydalanmayla ilgileniyor. GroupM Performans Pazarlama Müdürü Utku Gürel şunları dile getirdi: “Google'ın otomatik teklif stratejilerinin performans metriklerimiz açısından işlevini mükemmel şekilde yerine getirdiğini ve bize fazlasıyla zaman kazandırdığını gördük. Bu sayede parçalı teklif optimizasyonu yerine önemli işlere odaklanabiliyoruz.”