Littlewoods.com ve Very.co.uk gibi markaların sahibi olan Shop Direct, satışlarının %60'dan fazlası mobil cihazlardan gerçekleşen, tamamen İnternet üzerinden faaliyet gösteren bir perakendecidir. Müşterilere bulabilecekleri en iyi ve en kişisel alışveriş deneyimini sunmayı hedefleyen firma, mobili dijital stratejisinin merkezine yerleştirdi.

Yeni müşteriler edinmek ve Android platformuna yönelik yeni MyVery uygulamasının yüksek kaliteli yükleme sayısında kademeli artış elde etmek için Shop Direct mobil uzmanı ajans Somo ile birlikte çalıştı. AdWords'de Evrensel Uygulama Kampanyaları'nın kullanıma sunulmasıyla birlikte, Somo tek bir kampanya yayınlama fırsatından yararlanarak MyVery uygulamasını Google Arama, Google Play, AdMob ve YouTube'da tanıttı ve kampanyanın etkinliğini daha da artırmayı amaçladı.

Sonuçlar etkileyiciydi. İlk 30 günde kampanya sayesinde yüklemeler %189 arttı. Önceki standart kampanyalara oranla, Evrensel Uygulama Kampanyaları'nı kullanmak yükleme başına maliyeti %53 oranında düşürdü ve dönüşüm oranını 4,5 kat artırdı. Shop Direct'te Dijital Bölüm Müdürü olan Chris Howard, "Yeni Evrensel Uygulama Kampanyalarını kullanarak mevcut kampanyalarımızın ölçeğini ve verimliliğini başarılı bir şekilde artırdık," diye konuştu. "Her zaman aktif olan makine öğrenme optimizasyonu, pazarlama bütçemizi istediğimiz zaman en verimli mobil reklam ürününe yatırabileceğimiz anlamına geliyor."

MyVery uygulamasını tanıtmak için Evrensel Uygulama