trivago her gün kullanıcılarına, tüm dünyadaki 1 milyondan fazla otel için 250'den fazla rezervasyon sitesinden alınan fiyatları karşılaştırmada yardımcı oluyor. Her ay, seyahat eden 120 milyonun üzerinde kişi 33 dilde ve 55 pazarda otel fiyatlarını karşılaştırmak için trivago'yu kullanıyor. Hareket halindeki bir kitleye hizmet veren markanın mobil uygulaması, tüketicilerin tarihe, konuma ve fiyata göre otel aramasına, ünlü yerlerin yakınındaki seçenekleri keşfetmesine ve gelecekte rezervasyon yapmak için otelleri kaydetmesine olanak tanıyor.

trivago, tüketicileri markanın uygulamasını indirmeye teşvik etmeyi hedefliyordu. Geniş bir kitleye ulaşmak için, Google Arama, Google Play, YouTube ve Google Görüntülü Reklam Ağı üzerinde, ayrıca uygulama reklamlarına yer veren yayıncılar yoluyla reklam yayınlamak üzere Evrensel Uygulama Kampanyaları (UAC) kullandılar. Ardından AdWords, belirlenmiş bir yükleme başına maliyet hedefine göre en iyi potansiyeli sunan yerleşimleri arayıp, yükleme sayısını otomatik olarak optimize etti.

Travel brand trivago uses Universal App Campaigns optimised to in-app events to drive installs among valuable customers

Hacme odaklanarak geçen bir yılın ardından trivago, değerli müşterilere dönüşme olasılığı en yüksek Android kullanıcılarını bulmak için UAC yaklaşımını genişletmek istedi. İlk adım, şirket açısından en önemli uygulama içi etkinliği saptamaktı: Bu da rezervasyon yapmak üzere bir oteli tıklanmasıydı. Ardından, ekip normalden %20 daha yüksek bir yükleme başına maliyet hedefi belirledi. 30 gün boyunca, AdWords’ün makine öğrenimi algoritması uygulamayı indirme ve istenilen uygulama içi işlemi gerçekleştirme olasılığı en yüksek yeni kullanıcılar buldu. Kampanya devam ederken, verimli otomatik teklif verme özelliği sayesinde performans arttı.

UAC, trivago için uygulamada otel fiyatlarını tıklama ve oda rezervasyonu yaptırma olasılığı daha yüksek Android kullanıcılarını buldu. Sonuç olarak marka, işletme açısından %20 daha değerli müşteriler kazandı. Gelecekte uygulama içi ölçümü geliştirmeyi ve önemli pazarlarda iOS için uygulama içi etkinliklere yönelik UAC'ler yayınlamayı planlıyorlar.