Virgin Experience Days, çay partilerinden hava dalışına kadar, katılıma dayalı aktiviteler için geniş bir yelpazede seçenekler sunmaktadır. Çeşitli ilgi alanlarını ve konumları kapsayan seçenekleriyle, son dakikaya kalsa bile, göz atması ve satın alması kolay benzersiz hediye fırsatlarının adresidir.

iCrossing; mobil cihazları, Arama Ağı Reklamlarına Yönelik Yeniden Pazarlama Listeleri'ni (RLSA) ve Dinamik Arama Ağı Reklamları'nı (DSA) ön plana çıkaran bir arama ağı stratejisi benimseyerek, Virgin Experience Days'in üç yıllık bir dönemde önemli bir büyüme trendi yakalamasına yardımcı oldu. Dinamik Arama Ağı Reklamları'nı yeniden pazarlama teknikleriyle bir arada kullanma fırsatı ortaya çıktığında, ekip bunu hemen uygulamaya koydu.

iCrossing Yönetici Ortağı Tobit Michael, bunu "Temel hedefler, kabul edilebilir bir Yatırım Getirisi'yle sipariş sayısını ve geliri maksimize etmekti" şeklinde açıklıyor. "Pazarlamamız yüksek hacimli genel anahtar kelimeler düzeyinde ('sürüş deneyimleri' gibi) zaten başarılıydı ancak sıklıkla güncellediğimiz düşük arama hacimli ürünlere veya eklenen yeni ürünlere ilişkin eksiklikler vardı. Ürüne özgü sorgularda kapsamı ve sipariş hacmini geliştirmek, geçmişte kapsamımıza almadığımız değerli anahtar kelimelerden yararlanmak istedik".

Dinamik Arama Ağı Reklamları'nın yeniden pazarlamayla birlikte kullanılması, bizim için etkileyici sonuçlar verdi. Dinamik Arama Ağı Reklamı kampanyalarının kapsamını kendi kitle verilerimizle birleştirmemiz, YG hedeflerimizden sapmadan gelirimizde yıldan yıla artan bir ivme yakalamamıza yardımcı oldu

Deyna Lavery, Ücretli Arama Stratejisi Uzmanı, iCrossing

Standart Arama Ağı kampanyalarında Arama Ağı Reklamlarına Yönelik Yeniden Pazarlama Listeleri'nin kullanılması, markayla etkileşimde bulunan müşterilerin daha yüksek oranda tekrar dönüşüm sağladığını gösterdi. Tobit, "Yeniden pazarlama işlevini hâlihazırda, siteyi ziyaret eden, önceden dönüşüm sağlamış olan veya alışveriş sepetini terk eden kullanıcıların listelerini oluşturmak için kullanıyorduk" diyor. iCrossing, yeni oluşturduğu yeniden pazarlama kampanyası için, mevcut DSA kampanyasını kopyaladı ve RLSA'yı kullanarak yeni ziyaretçiler ve geri dönen ziyaretçiler şeklinde iki hedef kitle belirledi.

Sonuçlar, RLSA ile birleşik olmayan DSA kampanyalarıyla karşılaştırıldığında, yeni yaklaşımın tıklama oranında %281'lik, dönüşüm oranında %230'luk ve YG'de ise %89'luk bir artış ile büyük bir katkı sağladığı görüldü. Tobit, bu katkıyı "Tıklama oranı ile dönüşüm oranındaki büyük fark, YG'yi korurken tekliflerimizi ve gelirimizi artırabileceğimiz anlamına geliyordu" şeklinde ifade ediyor. "Aynı zamanda, daha önce markayla hiç etkileşime girmemiş olan kullanıcıları göz önüne aldığımızda DSA tekliflerimizi YG'yi baz alarak daha tutarlı şekilde belirleyebileceğimiz anlamına geliyordu".

Her zaman yeni teknolojileri denemeye hevesli olmuşuzdur, iCrossing'deki ekip Virgin Experience Days'in bir adım önde olmasını sağlamak için harika bir iş çıkarıyor. Arama Ağı Reklamlarına Yönelik Yeniden Pazarlama Reklamları'nı Dinamik Arama Ağı Reklamları ile birleştirmek bu yaklaşımın mükemmel bir göstergesi; bu bizi oldukça mutlu ediyor.

Chris Smith, Pazarlama Müdürü, Virgin Experience Days

iCrossing, performansa ilişkin tutarlı bir resim sahibi olabilmek için ek analizler gerçekleştirdi. Tobit, bu analizlere yönelik görüşlerini şu sözlerle açıklıyor: "Bu büyümenin organik trafiğin azalmasından mı kaynaklandığını belirlemek için Google Analytics'i kullandık ve organik trafikte neredeyse hiç kayıp olmadığını, bunun neredeyse tamamen yepyeni bir gelir olduğunu gördük". "Yalnızca bir ay içinde, ücretli arama gelirinde doğrudan bilançoya yansıyan %20'lik bir artış oldu."

İleriye dönük olarak, iCrossing ve Virgin Experience Days kazanan bu formüle bağlı kaldılar. Tobit, "Şu anda DSA gelirinin %58'inin RLSA ile kullanılan DSA etkinliğimizden geldiği bir noktaya ulaştık. DSA'ya yeniden pazarlamayı ekleyerek, DSA etkinliğimizin sağladığı gelirde %701 ve YG'de %34 artış gördük" diyor. "Kitlelere yönelik AdWords ürünlerinden elde ettiğimiz harika performansı göz önünde bulundurarak, ilerideki tüm Arama Ağı etkinliklerimizde RLSA işlevini kullanmaya devam edeceğiz.”