World First yeni bir pazara girdiğinde, Google'un global büyüme ekibi, ülkeye özel bilgiler sunar ve arama motoru pazarlamacılığı önemli bir rol oynar. Şirket, sürekli yayınlanan AdWords kampanyalarında yer hedeflemenin yanı sıra ayrıntılı ve negatif anahtar kelimeler kullanır. Google Görüntülü Reklam Ağı aracılığıyla yapılan yeniden pazarlama ise performansı daha da artırır. Mobil arama motoru pazarlamacılığı aracılığıyla tanıtılan yeni bir mobil sitenin kullanıma sunulması, giderek büyüyen akıllı telefon kullanıcı tabanına en iyi deneyimi sunar.

World First, İngiltere'nin en büyük üçüncü kambiyo şirketidir ve dünyanın farklı yerlerinde ofisleri vardır. Hem bireylere hem de işletmelere kambiyo ve uluslararası ödeme hizmetleri sunar. Şirketin web sitesi; müşterilerin kaydolmasına, hesap oluşturmasına ve 7 gün 24 saat işlem yapmasına olanak tanır.

World First'ün pazarlama etkinlikleri; arama, yazılı basın, açık mekan reklamları, e-posta, halkla ilişkiler, sosyal medya, gelen içerik oluşturma, satış ortaklığı pazarlaması ve kanaat önderliği gibi birçok farklı alanı kapsar. Başarı, yeni müşteri kaydı sayısının yanı sıra, her bir kaydın kârlılığı ile ölçülür.

Arama odaklı yaklaşım

2004'te şirketin faaliyet göstermeye başlamasından bu yana Google AdWords pazarlama planının bir parçası oldu. World First'ün pazarlama direktörü Karen Eisen şöyle açıklıyor: "AdWords kolaylıkla izlenebiliyor. Böylece, yapılan harcamaların kârlılığını son derece ayrıntılı bir şekilde değerlendirebiliyoruz." World First, kanaldan en iyi şekilde yararlanmak için Periscopix adlı ajansla birlikte çalışıyor. Karen şunları söylüyor: "AdWords sürekli optimizasyon ve düzenleme yapılmasını gerektiriyor. Periscopix, kampanyalarımızın ideal durumda olmasını sağlamada bize çok yardımcı oldu."

Periscopix, performansı ve verimliliği artırmak için, teklif stratejisini doğrudan YG ile ilişkilendirerek daha genel anahtar kelimeleri daha verimli hale getrdi. Ajans ayrıca, World First'ün AdWords anahtar kelimelerini ayrıntılı kelimeleri içerecek şekilde genişletti. Böylece World First daha spesifik anahtar kelimeleri hedefliyor. Bu yaklaşım, genel anahtar kelimelere göre tıklama başına maliyetin daha düşük olmasını sağlamanın yanı sıra, reklam öğelerinin kullanıcıların ihtiyaçlarına göre daha spesifik bir şekilde belirlenmesine ve böylece tıklama oranlarının artırılmasına da yardımcı oluyor. Ayrıca, bu strateji artık özel olarak hedeflenmiş reklam konumlarını da içeriyor. Bu sayede YG'nin pozitif ve tutarlı olması sağlanıyor.

Periscopix stratejisinde negatif anahtar kelimelerden de yararlanılıyor. Bu, şirketin sunmadığı ürünlerle ilgili web sitelerini arayan kullanıcılara World First reklamlarının gösterilmesini engelliyor. Sonuç olarak reklamlar, tıklama olasılığı daha yüksek olan kullanıcılara gösteriliyor. Bir yandan da World First'ün para harcayıp getiri elde etmeyeceği anahtar kelimeler hariç tutularak maliyette verimlilik sağlanıyor.

Ajans, World First'ün AdWords kampanyalarını sürekli olarak yayınlamasını da önerdi. Bunun altında yatan mantık, trafik kârlı olduğu sürece bir işletmenin her zaman "açık" olması gerektiği gerçeğidir. Periscopix, kârlı trafiği sınırlamadığı için talebin nerede olduğunu görebiliyor. Ayrıca, nerede ve ne zaman gerçekleşirse gerçekleşsin söz konusu talebi nasıl yakalayacaklarını keşfedebiliyor.

Kısa bir süre önce, yer hedefleme verimliliğini artırmak ve YG'yi daha ayrıntılı bir düzeyde optimize etmek için yeni AdWords özellikleri kullanıldı. Böylece, yalnızca pazar sektörleriyle kalmayıp bölgeler arasındaki performans farklılıklarını kapsayan bir ayrıntı düzeyi elde edildi.

İleri ve yukarı

World First yeni bir pazar girdiğinde, Google'ın global büyüme ekibi işleri kolaylaştırmak için ülkeye özel bilgiler sunar ve AdWords'le arama motoru pazarlamacılığı ana araç olarak kullanılır. Şirket bir mobil site hazırlayarak, akıllı telefonlarından erişen kullanıcıların optimum deneyimi yaşamasını da sağladı. Bu nedenle, telefon dönüşümlerinde aramanın etkisini ölçmek, artık göz önünde bulundurulması gereken temel bir ölçüte dönüştü. Google Görüntülü Reklam Ağı aracılığıyla yeniden pazarlama yapılması ve kayıt sonrası kârlılığı ölçüp optimize etmek için AdWords'ün kullanılması yeni gelişmeler arasında yer alıyor. Ayrıca, şirket reklamcılığın yeni yollarını keşfetmek ve ilişkilendirme modellemesi yapmak için DoubleClick platformundan da yararlanmayı planlıyor.

World First, 2004 yılında faaliyet göstermeye başlamasından bu yana önemli ölçüde büyüdü. Pericopix, çalışmalarının tıklama oranında %300'ü aşan artış, aylık dönüşüm sayısında %200'ün üzerinde yükselme, dönüşüm başına maliyette ise %40'ın üzerinde bir azalma sağladığını belirtiyor. World First, yalnızca son altı yılda %1000 oranında büyüme kaydetti ve şirket bu başarının kaynağının Arama Ağı olduğunu düşünüyor. Karen şunları söylüyor: "Özellikle de bireysel müşterilerimizden edinilen gelirin AdWords aracılığıyla büyük oranda arttığını gördük. AdWords aracılığıyla çok daha büyük ve daha alakalı bir kitleye ulaşabiliyoruz. AdWords'ün, başka yollarla bulamayacağımız değerli müşteriler kazandırdığına inanıyoruz. AdWords'ün avantajı, harcamanızı son kuruşuna kadar net bir şekilde izleyebilmeniz. Bu, günümüzün veri odaklı ortamında gerçekten yararlı bir araç."