Younited Credit'in misyonu, tasarrufu daha yararlı ve avantajlı bir hale getirmenin yanı sıra, tüketici finansmanını daha hızlı, basit, ucuz ve şeffaf bir hale getirerek kredi sektörünü dönüştürmek. Younited Credit, ciddi büyüme hedefleri doğrultusunda, bir yandan kredi üretimini, dönüşümleri ve reklam harcamalarından elde edilen geliri artırırken diğer yandan edinme başına maliyeti düşürmek istiyordu.

Performans hedeflerine ulaşmak için, Younited Credit ekibi, Google AdWords özelliklerinin güçlü bir kombinasyonundan yararlandı. Öncelikle, verimli ve otomatik pazarlama yatırımları yapmak için Akıllı Teklif özelliğini kullandılar. Bir teklif stratejileri grubu olarak düşünülebilecek Akıllı Teklif, her açık artırmada teklifleri dönüşümler veya dönüşüm değeri için optimize etmek üzere makine öğrenimini kullanır. Younited Credit özellikle, önceden belirlenmiş bir edinme başına maliyet hedefiyle olabildiğince çok dönüşüm elde edilmesi için teklif belirleyen Hedef EBM'den yararlandı.

Ayrıca, Younited Credit ürünleriyle ilgilenme ihtimali olan kullanıcıları bulmak için Arama Ağı için benzer kitleler özelliğini kullandı. AdWords, yeniden pazarlama listesindeki ziyaretçilerin toplu arama davranışını anlamak için, ziyaretçilerin yeniden pazarlama listesine eklendiği zaman dolaylarındaki arama etkinliğine baktı. Sistem bu bilgilere dayanarak, arama davranışı yeniden pazarlama listesindeki kullanıcılarınkine benzer olan yeni potansiyel müşterileri otomatik bir şekilde buldu.

Son olarak, dönüşüm yolları karmaşık olduğu için Younited Credit, AdWords'ün veriye dayalı ilişkilendirme modelini kullandı. Modası geçmiş son tıklama modelinden farklı olarak bu yaklaşım, kullanıcı yolculuğundaki her bir tıklamanın katkısını saptamak için Google'ın makine öğrenimi teknolojisinden yararlanır. Bu tekniği uygulayan Younited Credit, performansı ölçmek ve optimize etmek için daha iyi bir yola başvurmuş oldu.

Performans arttıkça, ekip kademe kademe yatırımlarda da ayarlamalar yaptı. Bu sayede etkili sonuçlar alındı. Genel dönüşüm oranı %8 arttı (marka arama için %14, genel arama içinse %9 artış elde edildi). Edinme başına maliyet, marka aramaları için %15 ve genel aramalar için %20 azaldı.

Younited Credit, yıldan yıla %73 artışla 2016 yılında 224 milyon € tutarında kredi üretti. Yıl boyunca Google aracılığıyla yürütülen pazarlama faaliyetlerinden 50.000 potansiyel müşteri elde edildi. Bu müşterilerin kullandığı kredilerin toplam değeri bakımından ölçüldüğünde, şirketin reklam harcamalarından elde ettiği gelir %12 olarak hesaplandı. Şirket İtalya ve İspanya'daki faaliyetlerine start vermiş durumda ve 2017 hedefi, potansiyel müşteri sayısını %68 artırıp reklam harcamalarından elde edilen geliri %17'nin üzerine çıkarmak.