Dört yıl ve birçok yanık ve yaradan sonra, The Slow Mo Guys olarak da bilinen Gavin Free ve Daniel Gruchy kanallarının abone sayısını dört milyonun üzerine çıkardı. Bilim ve komediyi yüksek kare hızına sahip kameralarla bileştirerek, hava yastıklarından fare kapanlarına kadar her şeyi ağır çekimle gösterdiler. Burada, The Slow Mo Guys'ın şu anki başarılarına ulaşmalarına yardımcı olan beş temel stratejiyi özetleyeceğiz.

Dört yıl ve birçok yanık/yaradan sonra, The Slow Mo Guys olarak da bilinen Gavin Free ve Daniel Gruchy kanallarının abone sayısını dört milyonun üzerine çıkardı. Bilim ve komediyi yüksek kare hızına sahip kameralarla bileştirerek, hava yastıklarından fare kapanlarına kadar her şeyi ağır çekimle gösterdiler.

The Slow Mo Guys, ikili için yalnızca bir proje; Gavin, Rooster Teeth'te (ABD'de bir yapım stüdyosu) çalışmaktadır, Daniel ise İngiliz Ordusunda Uzman Onbaşı olarak görev yapmaktadır. Farklı kıtalarda yaşarken ve zamanları bu kadar kısıtlıyken nasıl bu kadar çok takipçi edindiler?

Burada, The Slow Mo Guys'ın şu anki başarılarına ulaşmalarına yardımcı olan beş temel stratejiyi özetleyeceğiz:

1. İçerik sunarken tutarlı olun

The Slow Mo Guys, içerik stratejilerinin ilk videodan bu yana esasen aynı kalması açısından, alışılmış YouTube içerik oluşturucularından farklılar. Tutarlı oldukları için, abone olduğunuzda tam olarak neyle karşılaşacağınızı bilirsiniz. The Slow Mo Guys, ağır çekim videolardan başka bir şey yayınlamaz!

Yükleme sıklıkları, benzer boyuttaki diğer YouTube kullanıcılarına göre daha düşük olsa da bu tutarlıkları sayesinde, yeni bir video yükledikleri her seferde iyi sonuçlar elde ediyorlar.

The Slow Mo Guys "Boya" temalı videolardan görüntüler, 31 Mart-30 Nisan 2013

İçeriklerinin her daim yeni olması sayesinde, bir video yüklediklerinde kullanıcılar daha fazlasını izlemek istediğinden eski videolarının görüntüleme sayısı da artıyor.

2. Öykünün Tamamını Anlatın

Her videoda yüksek kare hızına sahip ağır çekim görüntüler bulunsa da, bu görüntüler ortalama 3,7 dakika uzunluğunda olan videoların genellikle yaklaşık 30-60 saniyesini kaplıyor. Peki bunu nasıl yapıyorlar? İnsanlar bu videoları izliyor mu?

"Mouse Trap Finger Challenge" (Fare Kapanında Parmak Meydan Okuması) videosunun Kitleyi Elde Tutma grafiği

Yukarıdaki Kitleyi Elde Tutma grafiğinde gösterildiği gibi, izleyicileri yüksek hızlı görüntüleri geri alıp tekrar izlemeyi seviyor. Ancak, yüksek hızlı görüntülerin bu derece merak uyandırmasının arkasında ilgi çekici kişilikleri yatıyor. Gavin ve Daniel'ın videoları yapmak için yaşadıkları stres, gösterdikleri kararlılık ve bazen çektikleri acı (acı çeken genellikle Daniel oluyor), göz alıcı ağır çekim görüntüler kadar ilgi çekiyor.

Kanal, yüksek kare hızına sahip 60 saniyelik videolardan oluşan bir video havuzu olabilirdi. Ancak, izleyicilere "Slow Mo"nun arkasındaki adamları göstererek, kitlelerini sadık bir hayran tabanına dönüştürmeyi başardılar.

3. Temel öğeleri mükemmelleştirin

The Slow Mo Guys, ilgi çekici küçük resim ve başlık kombinasyonlarının gücünü biliyorlar. Parlak, yüksek kaliteli ve yüksek çözünürlüklü küçük resimler başından beri kanalın demirbaşı oldu:

Slow Mo Guys'ın en büyük trafik kaynağı YouTube'un Önerilen Videolar tavsiyeleridir . Tüm görüntülemelerin %31'i buradan geliyor. Küçük resmin ve başlığın göz alıcı ve dikkat çekici olması, platformda bu tür videolara uzun süreli izleyiciler kazandırmada temel bir faktördür.

4. Paylaşılabilir İçerik Oluşturun

Görüntülemelerinin %5,3'ü harici web sitelerinden ve yerleştirilmiş oynatıcılardan geliyor. Bu durum, sundukları içeriğin insanların paylaşmak ve üzerinde konuşmak istediği bir içerik olduğunu gösteriyor.

Viral olan ilk videoları "Giant Six Foot Water Balloon" (6 Fitlik Dev Su Balonu) idi. Video eğlenceli ve bilimseldi. Ayrıca, yüksek kare hızına sahip görüntüler nedeniyle teknik özellikteydi. Bu, videonun howstuffworks.com, Gizmodo ve Buzzfeed gibi bir dizi blog ve web sitesinde paylaşılmasını ve Facebook ve reddit gibi sosyal medya sitelerinden yüksek miktarda trafik almasını sağladı.

Süper hidrofobik yüzeylerden ağır çekimde yüze çarpan futbol topuna kadar her konuda video yaptığınızda, ağır çekim video şemsiyesinin altında çok farklı kitleleri toplayabilirsiniz.

Bu aynı zamanda, farklı markalarla son derece etkili bir şekilde çalışabilecekleri ve işbirliği yapmak için belirli bir sektörle sınırlı kalmadıkları anlamına gelir. General Electric'in "soğuk sprey"ini göstermek veya EA'nın Battlefield 4 oyununun piyasaya sürüldüğünü duyurmak gibi bu işbirlikleri, normalde yapmak için yeterli kaynak bulamayacakları videolar yaratmalarına olanak tanıdı ve hayranlarına ilgi çekici içerik sunmalarını sağladı.

5. Kitlenin talebine yanıt verin

Tahmin edilebileceği üzere, farklı ülkelerde yaşamak, Gavin ve Daniel'ın birlikte yapabileceği videoların sayısını önemli ölçüde etkiliyor. Bu sorunun üstesinden gelmek için, ayrı oldukları aylarda kanala yeterince içeriğin yüklenmesini sağlamak amacıyla sıklıkla "blok çekim" yapıyorlar. Ancak yine de kitleleriyle etkileşime geçiyor, etkin bir şekilde iletişim kuruyor ve bazen içeriği yönlendirmelerine izin veriyorlar.

Bu tür içerik, abonelerinden oldukça iyi tepkiler alıyor. Örneğin, Cinnamon Challenge (Tarçın Meydan Okuması) videosu, ilk iki haftada YouTube Rehberi'nde normal videolarına kıyasla iki kat daha fazla görüntülendi. Hayranlarının beğendiği içeriğe yer vermenin yanı sıra çok geniş bir kitlenin ilgisini çekecek videolar yayınlamak, adlarını duyurmalarını ve sadık bir izleyici kitlesine sahip olmalarını sağladı.

Sonuç

The Slow Mo Guys, YouTube'da ağır çekim görüntülerin öncüleriydi. Kitlenin sunucuları tanımasına olanak sağlayan tutarlı ve eğlenceli biçim, optimize edilmiş küçük resimler ve başlıklarla birlikte kanalın başarılı olmasına yardımcı oldu.