Lüks kozmetik markası Lancôme, aynı anda hem marka bilinirliği sağlamak hem de tüketicilere eğitici bilgiler vermek amacıyla, en yeni lüks maskaraları Grandiôse'nın lansmanı için üç bölümlü bir kampanya oluşturmak üzere YouTube'dan yararlandı.

Lancôme'un yenilikçi kavisli bir fırçaya sahip yeni ürünü, tüketicilere hem bilgi hem de ilham vermeyi gerekli kıldı.

Lancôme, üç bölümden oluşan bir video dizisi yayınlama stratejisini benimsedi ve her biri farklı bir hedefe sahip bir video portföyü yayınladı. İlk video tüketiciler arasında bilinirlik oluşturmak için tasarlansa da, video kampanyasının diğer öğeleriyle tüketicilerin yeni ürün özelliğiyle ilgili bilgilendirilmesi veya tüketicilere eğitim verilmesi hedeflendi.

Lancôme, bu özelleştirilebilir içerik sayesinde, satın alma aşamalarının farklı noktalarında bir sonraki etkileşime istekli olan tüketicileri yeniden hedefleyebildi. İlk "bilinirlik" videosu, tüm tüketiciler için bir başlangıç noktası niteliğindeydi. Ürünün yeni özelliğinin kullanımını ve çıkış noktasını açıklayan sonraki videolar, yalnızca bilinirlik videosuyla yeterince etkileşime geçen müşterilere gösterildi. Bu koşula bağlı strateji, daha spesifik ve hedefli eğitim videoları için, dönüşüm hunisinin üst kısmındaki bilinirlik reklamlarıyla etkileşime geçmenin bir ön koşul olduğu anlamına geliyordu.

Kampanyayla ilgili daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz: