Hikaye

Evi hangi bölgeden arıyor olurlarsa olsunlar tüm Panemaniac'ların ortak bir noktası var: Kurgusal Panem ulusunun içine sızmak. "Alaycı Kuş Bölüm 1"in tanıtılması amacıyla Lionsgate, hayranları, Google'ın Art, Copy & Code projesiyle ortaklaşa olarak ortaya çıkarılan beş bölümlük YouTube serisi "District Voices"ta Katniss Everdeen'in dünyasına girmeye davet ediyor.

Açlık Oyunları'nın bölgelerinde bir tur

YouTube Space LA'nın da yardımıyla, Lionsgate ve Art, Copy & Code ekipleri, kanal içeriği Panem'in bölgelerindeki sektörlerle paralel olan YouTube içerik oluşturucularını seçti. Her videoda, içerik oluşturucular izleyenlerle Panem vatandaşları olarak konuşuyor ve bölgelerindeki sektörleri temsil eden yetenekleri paylaşıyor. Örneğin, YouTube kullanıcısı ThreadBanger, 8. Bölgeyi temsil etti ve tekstil hakkında konuştu. Lionsgate, içerik oluşturucuların Panem vatandaşlarına dönüşmesinin tamamlanmasına yardımcı olmak için filmlerdeki otantik kostümlerin, set tasarımlarının ve gerçek sahne donanımlarının kullanılmasını sağladı.

Sonuçlar

"District Voices", 20 Ekim'de yayınlandı. Kampanya henüz başlamışken, bu çalışma sırasında öğrendiğimiz birkaç şeyi aşağıda belirttik:

Hayranlarınızın olduğu yere gidin:

Lionsgate, hayranlarıyla olabilecek en otantik şekilde etkileşimde bulunmak istedi. Onlarla, zamanlarını harcamayı tercih ettikleri ortamda, YouTube'da buluştu. YouTube'un ulaştığı 18-34 yaş arası kullanıcıların sayısı, tüm kablolu televizyon kanallarından daha fazla. YouTube ayrıca 18-34 yaş arası kullanıcıların, tıpkı Katniss Everdeen için duydukları tutku gibi tutkularını keşfetmekten en çok keyif aldıkları platform.

Hayranlara sizinle etkileşimde bulunmaları için nedenler sunun:

"District Voices"ın yayınlanmasıyla Lionsgate, "Açlık Oyunları" hayranlarının izlemeyi tercih edeceği bir seri ortaya çıkardı. Üstelik bunun nedeni, Capitol'un zorunlu olduğunu söylemesi de değil. İçerik, yalnızca favori YouTube yıldızlarını öne çıkarmakla ve "Alaycı Kuş Bölüm 1"e içeriden bakış sağlamakla kalmadı, aynı zamanda beş gün boyunca yayınlanarak, hayranları her gün daha fazlasını görmek için geri gelmeye teşvik etti.

Hayranlarla bağlantı kurmak için içerik oluşturucularla ortak çalışın:

"District Voices"ta öne çıkarılan YouTube içerik oluşturucular, yaklaşık 5 milyon YouTube abonesinden oluşan hayran tabanlarının ne izlemek ve paylaşmak istediğini biliyordu. Dolayısıyla Lionsgate, YouTube içerik oluşturuculara kreatif iş ortakları olarak etkin roller verdi. İçerik oluşturucuların tümü, tutkulu takipçilerinin beklentileriyle uyumlu olduğundan emin olarak, kitleleri için doğru mesajın hazırlanmasına yardımcı oldu.