Hikaye

Çoğumuz, araçlarında makyaj yapan kadınlar nedeniyle yalnızca İngiltere'de 500.000'in üzerinde trafik kazası olduğunu bilmez. Bu, Volkswagen'in dikkat çekmek istediği bir tehlike. Bu bilgiyi temel alarak, kadın sürücüleri araç kullanırken makyaj yapmanın getirdiği bilinmeyen tehlikelere karşı eğitmek istedik. Kimse bir araba kazasına karışacağını tahmin edemez. Bu, baştan sona sarsıcı ve şoke edici bir deneyimdir. Biz de, kitlemizin gözlerini bu somut gerçeğe çevirmek amacıyla trafik kazası hissini bir videoda canlandırmak istedik.

Tehlikeli bir sürüş vaat eden bir makyaj dersi.

Amacımız, dünyanın her yerinden olabildiğince çok kadına ulaşmaktı. Onların dikkatini çekebilmek için mesajımızı kadınların makyaj hakkında bilgi edinmek amacıyla ziyaret ettikleri bir yere, kadınlar arasında en son viral trend olan stil kanallarına yerleştirdik. Stil videolarında, kozmetik ürünler satın alan sıradan kızlar, kendi "makyaj yeteneklerini" bir makyaj dersi aracılığıyla izleyicilere sergiliyorlar. Mesajımızı yaymak için abone sayısı 170.000'i aşan ve 25 milyon gibi bir görüntülenme rakamına sahip, ünlü stil kızı Nikkie ile çalıştık. Videoyu yalnızca Nikkie'nin YouTube kanalına yükledik ve o günden bu yana, önde gelen diğer sosyal ağlara yayılımı sürüyor.

Sonuçlar

Tek kuruş medya harcaması yapmadan, video 1,2 milyonun üzerinde görüntülenme sayısına ulaştı, binlerce retweet aldı ve yayına girmesini takip eden iki hafta içinde bloglarda yoğun şekilde ele alındı. Alınan çok sayıda yorum, videonun "şaşırtıcı" içerikli viral videoların ortalama düzeyinin üzerine çıktığını ve en güzel makyaj için bile olsa hayatın riske atmaya değer olup olmadığı yönünde bir tartışmayı ateşlediğini gösteriyor.

None