Hikaye

En iyi hikayeciler, hikayeyi her birimize ayrı ayrı anlatıyormuş gibi hissetmemizi sağlayanlar olmuştur. Teknolojinin, bir film üzerinden nasıl böyle bir etki yaratabileceği konusunda bir deney yapmak istedik. Biz de, Google'ın Art, Copy & Code girişimini tanıtmak için koddan oluşan altmış saniyelik bir film hazırladık. Filmle ilgili her şey, anlatım dışında, dinamiktir. Bu yüzden her izlendiğinde farklıdır. Bu film; sanat, metin yazımı ve kod yazmanın hikaye anlatımını nasıl daha zengin ve daha kişisel yapabileceğinin canlı bir örneğidir.

Her izlendiğinde değişen, dinamik bir film.

Her izleyici için benzersiz bir deneyim oluşturmak amacıyla, video klipleri dinamik olarak bir araya getirmek ve onları doğru sırayla oynatmak için Google App Engine, Javascript ve Cloud Storage kullandık. Bu kliplerde yer alan görüntüler arasında ilham verici çalışmalar ve reklam öğeleri (küratörlüğü yapılan bir veritabanından alınmıştır) ve Creativity Online ile PSFK'nın sektör haberlerinden alınan canlı feed'ler kullanılmıştır. Ayrıca, filmi kişiselleştirmek için izleyicinin konumu, yerel hava durumu ve günün saati gibi verilerden de yararlandık.

Sonuçlar

SXSW Interactive'de izleyici karşısına çıkan bu dinamik film, kreatif topluluğu ve marka pazarlamacıları arasında heyecan yaratarak, onları, kreatif ekibinize "kod" kattığınızda nelerin mümkün olabileceği ve reklamları nasıl daha değerli ve daha anlamlı olacak şekilde kişiselleştirebileceğimiz hakkında düşünmeye itmiştir.

None