Hikaye

Video oyunu yayıncısı Ubisoft, dünya genelinde 19 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaşan efsanevi oyunu Assassin's Creed III'ün bir sonraki bölümünün lansmanında kullanılacak dijital kampanyanın tasarım ve yürütme aşamaları için üç yıldır Biborg'la çalışıyor. Fransa ve Avrupa'da yürüttüğümüz çeşitli etkileşimli kampanyalar, tüketicileri, Amerikan Devrimi'nin başlangıcında, özgürlük için savaşacağına yemin eden bir katil olan Connor Kenway'in destansı ve vahşi hikayesinin içine çekmeyi hedefliyordu.

Bir suikastçının ayak izlerinde yürümenize olanak sağlayan çok ekranlı bir deneyim.

Avrupa için, markayı kamuoyuna tanıtan bir yarışmanın ana sayfasında YouTube tabanlı, masthead biçimli çevrimiçi bir kampanya başlattık. Çeşitli YouTube videolarının oluşturulmasıyla gerçeğe dönüşen bu etkileşimli deneyimde kullanıcılar, Connor'ın ayak izlerinde yürümeye davet ediliyor. Mobil kampanya, kullanıcıyı tam olarak etkileşimli ve yenilikçi bir deneyimde yer almaya yönlendiriyor. Dijital billboard kampanyası Paris'in tüm metro istasyonlarına yerleştirildi. Tüm medya biçimleri için özel içerikler hazırlandı.

Sonuçlar

Ubisoft, Assassin's Creed III'ün piyasaya sürüldüğü hafta 3,5 milyonun üzerinde, yani Assassin's Creed: Revelations'ın iki katından fazla bir satış rakamına ulaştığı yönündeki tahminini belirtti. Ubisoft Fransa'nın Pazarlama Direktörü Bénédicte Germain, "Bilborg'un, farklı medyalara uyarlanabilen yaratıcı ve etkili konseptler yaratma konusundaki uzmanlığının farkındayız," dedi. "Ghost Recon Future Soldier'ın yenilikçi mobil kampanyasının elde ettiği büyük başarıdan sonra, bu deneyimi Assassin's Creed III'ün mobil kampanyasında da tekrarlamaya karar vermemiz ve dijital ekranlar gibi yeni biçimler keşfetmeye çalışmamız doğal bir sonuçtu."

None