Hikaye

Kuruluşunun üzerinden geçen 157 yıldan sonra Burberry, lüks ürünlerin pazarlanmasına olan yaklaşımını yeni biçimlerde ortaya koymaya devam ediyor. Bu proje için Burberry, Google ile birlikte çalışarak, markaların cihazlara ve ekranlara yayılmış halde nasıl güzel ve duygusal deneyimler sunabileceğini yeniden hayal etti. Kampanyanın özü, güzellik ürünlerini odakta tutarak Burberry markası ile onun Y Kuşağından tüketicileri arasında duygusal bir bağ oluşturmaktı. Ayrıca, bu yolla İngiliz markasını sarmalayan romantik bir dünya manzarası da yakalanmış olacaktı.

Sevdikleriniz için dijital öpücüğünüzle mühürlenmiş bir mektup.

Burberry Kisses, insan duygularının en simgesel ve en kişisel ifadelerinden bir olan öpücük üzerinden evrensel aşk temasını keşfediyor. Kampanyanın ana fikri, gerçek öpücüğünüzle mühürlenen mesajların gönderilmesiydi. Fikre ilham veren şey, web kameraları üzerinden kullanıcının dudaklarının dış hatlarını algılayabilen yüz tanıma teknolojisindeki deneylerdi. Ardından; HTML5, WebGL, CSS3 ve WebP gibi modern web teknolojilerini kullanarak, bu konsepti temel alan sürükleyici bir deneyim oluşturduk. Gönderilen her mektuba daha da kişisel bir dokunuş eklemek için konum verilerinden yararlandık. Örneğin, kullanıcılar mesajlarının 3 boyutlu bir dünya üzerinden hedeflerine doğru gidişini izlerken, deneyime daha fazla canlılık kazandıran bir öğe olarak, yerel kent simgelerinin ve StreetView resimlerinin suya yansıyan şekillerini görebiliyor.

Sonuçlar

Herkesi kendisine çeken kişisel ama bir o kadar da paylaşılabilir bir deneyim oluşturduğumuz bu kampanya, klasik bir reklam hissi vermeden Burberry markasıyla bir bağ oluşturuyordu. Sihirli, yaratıcı bir deneyimi çok büyük bir ölçekte ve tam anlamıyla "bir kez yap, her yerde çalıştır" ilkesine uygun şekilde ortaya koymayı başardık. Google Chrome gibi tarayıcılar, hem web sitesi hem de reklam olarak cihazlara yayılan bu güzel tasarımlı, zengin deneyimin hayata geçmesi için gerekli ortamı sağladı.

None