Hikaye

Her Noel'de ING DIRECT, UNICEF eğitim programları için yardım toplanmasına destek vermektedir. Bu yıl, web sitemizde "Çocukların okula gitmesine izin vermeyen canavar" adlı etkileşimli, kısa bir videoya yer verdik. Bu videoda dünyanın her yerine gidip, çocukların okula gitmesini engelleyen bir canavarın hikayesi anlatılıyor ve onu yenebilecek tek bir kişi var: Siz. Bunu yapmak içinse tek bir şeye ihtiyacınız var: Cep telefonunuz.

Canavarı cep telefonunuzla yenmenize olanak sağlayan etkileşimli bir çocuk hikayesi.

Teknoloji sayesinde kullanıcıların hikayeye dahil olarak çocuklara yardım etmesi mümkün olabiliyordu. Tek yapmaları gereken, çocuklara canavarı nasıl yeneceklerini anlatan kısa mesajlar göndermekti. Kullanıcılar bunu yaparlarken, mesajları hikayedeki karakterlere ulaşıyor ve hikayede nasıl bir son hazırladıklarını görme olanağına sahip oluyorlardı. Sitede katıksız bir HTML5 teknolojisi kullanıldı: Özel bir paralaks JavaScript motoru, HTML5 videosu, JavaScript yuva istemcisi ve benzeri öğeler sayesinde deneyimin herhangi bir cihazda kullanılması mümkün oluyordu. Mobil-web senkronizasyonunu mümkün kılmak için site, socket.io içeren özel bir node.js sunucusu üzerine kurulmuştu.

Sonuçlar

İnsanların iyi bir amaç için katkıda bulunurken farklı, çekici ve görsel olarak güçlü bir dijital deneyim yaşamalarını istedik. Kampanya, dünya genelindeki çeşitli sosyal ağlarda son derece başarılı olurken, web sitesini yüz binlerce kişi ziyaret etti ve bir aydan biraz uzun bir süre içinde UNICEF için 197.000 Euro toplandı. Bu sanal bağışlar sayesinde, birçok çocuk gerçek hayatta okula gitme olanağına kavuşacak.

None