Hikaye

Despot bir otomat, bir paket bedava Fantastic Delites vermek için insanların düğmeye 5000 kez basmalarını veya özel bir görevi yerine getirmelerini istiyor. Gözlemlerimize göre insanlar, görevin ne kadar zorlu ya da utandırıcı olduğuna bakmadan, Delite-o-matic'in istediği hemen her şeyi yapıyor.

Despot bir otomat, bedava çerez için insanların neler yapabileceğini gösteriyor.

Yarı otonom olarak çalışan bu makine, yerleşik sensörleri, ekranı ve uzaktaki operatörü aracılığıyla katılımcılarla etkileşime geçiyor ve insanlara bir düğmeye binlerce kez basmaları ya da belirli görevleri tamamlamaları yönünde emirler yağdırıyor. Uzaktaki operatör makineye yalnızca "görev modundayken" bağlanarak, esprili cevaplar vermemize ve insanları görevleri yaparken daha da ileri gitmeye "teşvik etmemize" olanak sağlıyor. Görevi başarıyla tamamladıklarında onlara bir paket Delites'ı bedava olarak veriyoruz. Makinenin içinde iki bilgisayara bağlı 13 Arduino kartı, 500 LED, GoPro kameralar, radar ve özel yapılmış bir satış otomatı kullandık.

Sonuçlar

Avustralya'daki alışveriş merkezlerine yerleştirilen makinenin çektiği sahnelerden oluşan YouTube videosu, şimdiye kadar 2,6 milyon kez görüntülendi ve CNN, ABC America, MSNBC gibi haber ajansları ile dünya çapında binlerce web sitesi ve blogun dikkatini çekti.

None