Hikaye

Far Cry 3, deliliğin hüküm sürdüğü bir adada geçen bir video oyunudur. Biz de, oyunun tanıtımını yapmak amacıyla insanlara kendi deliliklerinden küçük bir manzara sunalım istedik. Far Cry 3 Insanity Mirror, deli ikinci benliğinizle tanışmanıza ve onunla konuşmanıza olanak sağlayan ücretsiz bir mobil uygulamadır.

Kendi deliliğinizle yüz yüze bir görüşme.

Delilik illüzyonunu yaratmak için kullanıcıya ait bir video üzerinde oynayarak, kullanıcının delice bir diyalog içindeymiş gibi görünmesini istedik. Bunun için kullanıcılardan telefonun kamerasına doğru bir cümleyi okumalarını istiyoruz. Uygulama kullanıcının sesini analiz ediyor ve sesi kesip biçerek onu fonemlerden oluşan bir konuşma videosuna dönüştürüyor. Ardından, kullanıcının ağız hareketlerinden klipler oluşturarak, onları psikozlu bir diyalogla senkronize ediyor. Sonuç, ses tanıma özelliği sayesinde kullanıcının karşılıklı konuşabileceği, deli bir avatardır. Avatar onu ihmal ederseniz veya ona doğru dönerseniz tepki verir. Hatta isterseniz onu Facebook'ta serbest bırakmanız bile mümkündür.

Sonuçlar

FPS oyunlarının rekabetçi pazarında Far Cry'ın durduğu farklı yeri, yani delilik temalı benzersiz hikayesini vurgulamamız gerekiyordu. Insanity Mirror da tam olarak bunu yaptı; teknolojiyi kullanarak kullanıcılara kendi deliliklerinin küçük bir manzarasını sundu. Hiç görülmemiş bir video tekniği kullanarak insanların ödünü patlatmayı başardık. Ayrıca, oyuncularla etkileşime geçmemizi sağlayan ve onlara da paylaşacak bir içerik sunan bir tanıtım aracı yaratmış olduk. Yalnızca üç ay içinde, uygulamanın indirilme sayısı 70.000'in üzerine çıktı.

None