Hikaye

IKEA müşterilerinin, evlerinde ilham almak amacıyla düzenli olarak kullanabilecekleri bir yardımcı program oluşturmak istedik. "Albüm"ün İsveççe karşılığı olan KLIPPBOK, kullanıcıların yıl boyunca IKEA ürünlerine erişmesine olanak sağlayan bir iPad uygulamasıdır. Kendi türünün ilk örneği olan IKEA, KLIPPBOK uygulaması, ev dekorasyonu konusunda tutkulu kullanıcılara, kendi evleriyle ilişkili fikirler yaratmak için IKEA ürünlerini karıştırıp eşleştirebilecekleri bir ortam sağlıyor. Kullanımı kolay tasarım işlevi sayesinde kullanıcılar kolajlar, kumaş kartelaları, oda setleri ve daha pek çok şey oluşturabilir. KLIPPBOK'u ne amaçla kullanacağınıza siz karar verirsiniz.

Ev dekorasyonu fikirleri için etkileşimli bir albüm.

Dokunmatik ekrana sahip cihazların dokunsal ve hızlı yapısı, onların serbest biçimli, yaratıcı birer araç olmasına olanak sağlıyor. Biz onları albüm olarak kullanmayı tercih ettik. Keyif aldığımız çoğu şey mobil cihazlara taşınırken, ilham aldığımız şeyler de bu modaya uydu. Taşınabilirlik, ilham her ne zaman gelirse gelsin insanların etkileşime geçmesine imkan tanımaktadır: Evde, otobüsle işe giderken veya dinlenmek için ara verdiğinizde. Bu aynı zamanda, insanların yakınları ve arkadaşlarıyla da kolayca paylaşım yapabileceği anlamına geliyor.

Sonuçlar

KLIPPBOK, dünya genelinde birçok iTunes yaşam tarzı listesinin zirvesine oturdu. Şu ana kadar 100'den fazla ülkede kullanılan uygulama, insanlara yeni fikirler deneme ve kendi evlerinin dekorasyonunda deneyler yapma konusunda ilham veren bu tür bir araca yönelik evrensel ihtiyacı tanımlamaktadır. Ayrıca, talep arttığında, kampanyaları desteklemek amacıyla daha fazla ürün grubu ekleme yeteneğine de sahibiz. Bu da, bir araç olarak KLIPPBOK'un büyümekten başka seçeneği olmadığını gösteriyor.

None