Hikaye

Konu makyaj olunca, potansiyel müşterilerin çoğu satın almadan önce ürünleri denemeyi tercih eder. Ancak, makyaj ürünlerinin testi bir eczanenin raflarında göz gezdirmekten farklıdır. Bunu fark eden L'Oréal, Makeup Genius uygulamasını tasarlayarak makyaj malzemesi alışverişi deneyiminde köklü bir değişiklik yapmak istedi. iOS uygulaması, tüketicilerin kendi özelliklerini taramasına, bir kataloğu incelemesine, ardında da satın almadan önce makyajı sanal olarak uygulamasına olanak tanıyor. Tüketiciler ayrıca, mağazada beğendikleri ürünleri uygulamada test etmek için ürün barkodlarını da tarayabiliyor.

L'Oréal, Makeup Genius uygulamasını yaşama geçirmek üzere, video oyunları ve filmler için yüz tanıma yazılımı geliştiren Image Metrics şirketiyle birlikte çalıştı. Bu teknoloji sayesinde, bir mobil cihazın ön kamerası sanal bir ayna haline geliyor. Uygulama, yüz üzerinde 64 veri noktasını yakalayarak dudaklardaki cilt ile yüzdeki cildi birbirinden ayırt edebiliyor. Bu teknoloji ayrıca diğer yüz konturlarını da tanıyabiliyor. Bir tüketici beğendiği bir ürünü bulduğunda, bu ürünü telefonunun film rulosuna kaydedebiliyor. Uygulama ile, yeni görünüşünüzü Twitter ve Facebook üzerinde arkadaşlarınızla paylaşmanız da mümkün.

Sonuçlar

Uygulama kullanıma sunulduktan sonra, dört hafta boyunca App Store'un yaşam stili kategorisinde 1 numarada kaldı ve 495 bin kezden fazla paylaşıldı.